SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Online SEO Kursuna Katılmak İyi Bir Seçenek mi?

Mesleki Gelişimine Ayıracak Vakti Olmayanlar İçin Online SEO Kursları

SEO öğrenmek istiyorsunuz ancak bir kurs merkezine gidip gelmek için ekstra zaman yaratamıyor musunuz? Eğer yoğun temponuzda mesleki gelişiminize katkı sağlayacak bir SEO eğitimi için vakit ayarlayamıyorsanız online SEO derslerini düşünebilirsiniz.

Eğer online SEO kursu olur mu, gerçekten SEO yapmayı öğrenebilir miyim diye merak ediyorsanız bu soruya gönül rahatlığıyla evet yanıtını verebiliriz. SEO öğrenmek için ihtiyacınız olan tek şey, bilgisayarınız! Online SEO kurslarında eğitmeninize bağlanabilir, onun gösterdiği şekilde internet siteniz üzerinden uygulamalar yapabilirsiniz. Şimdi dilerseniz online SEO eğitimlerinin avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyip birlikte bir karara varalım. 

Online SEO Kurslarının Avantajları ve Dezavantajları

Online SEO eğitimlerinin olumsuz yanı olarak sunabileceğimiz ilk özelliği, network kuramamanızdır. Eğer SEO alanında çalışmak istiyor ve kendinizi bir SEO uzmanı olarak yetiştirmeyi hedefliyorsanız online SEO kursları yerine yüz yüze eğitimlere katılmanız daha iyi bir fikirdir. Çünkü online SEO kurslarında evinizden veya ofisinizden bağlanıp etkileşimsiz bir derse dahil olursunuz. Yüz yüze SEO eğitimlerinde ise sektörden yeni insanlarla tanışırsınız. Ancak sahip olduğunuz bağlantıların yeterli olduğunu düşünüyorsanız online SEO kursu olur mu diye düşünmenize bile gerek yok. Online SEO eğitimi almak;

 • Vakitten tasarruf etmenizi sağlar.

 • Enerjinizi sadece derse odaklarsınız.

 • Online SEO kursları uygulamalar yapmanıza engel olmaz.

 • Eğitmeninizden birebir online SEO dersleri alabilirsiniz.

 • Yol ve trafikle yorulmanız gerekmez.

 • Dış faktörler öğrenmenizi etkilemez.

 • Evinizin konforunda online SEO dersleri alma şansınız vardır.

 • Eğer farklı şehirde yaşıyorsanız online SEO kursu size işin uzmanlarından eğitim alma fırsatı sunar.

Online SEO Kursu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eğer online SEO kursunda SEO yapmayı öğrenmek ve vaktinizin boşa gitmesinin önüne geçmek istiyorsanız aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi öneririz:

 • Kesinlikle canlı online SEO dersleri veren eğitmenleri tercih edin! Kayıttan eğitimlerde ders içeriklerinin sizin ihtiyaçlarınıza göre optimize edilmesi mümkün değildir.

 • İnternet bağlantınızın iyi olduğundan emin olun.

 • Bilgisayarınızın SEO araçlarını kaldırabilecek yeterlilikte olduğundan emin olun.

 • Evinizde online SEO dersleri için odaklanmanızı engellemeyecek bir ortam yaratın.

 • Online SEO dersi başlamadan önce kulaklık ve mikrofonunuzun doğru çalıştığını kontrol edin.

 • Elektrik kesintisi gibi beklenmedik durumların derslerinizi aksatmanıza neden olmaması için dizüstü bilgisayar kullanmaya çalışın. Ancak dizüstü bilgisayarınız yoksa elbette bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Ev Rahatlığında Eğitim Almak Konsantrasyonunuzu Dağıtabilir! – Online SEO Kursları

Aslında online SEO kursu olur mu sorusuna yanıt vermeniz için yalnızca bu soruyu yanıtlamanız yeterli. Eğer evinizde online SEO dersleri yapmanız için uygun bir ortam varsa, yol ve trafikle boşa vakit kaybetmek istemiyorsanız, online SEO kursları sizin için en doğru seçim olabilir.

Buna karşılık yukarıda da belirttiğimiz gibi SEO konusunda uzmanlaşmak isteyen farklı insanlarla tanışmak istiyor, sektörde network yapmayı hedefliyorsanız, sınıf ortamı olmadan derslere yeterince odaklanamayacağınızı düşünüyorsanız o halde online SEO eğitimi pek de size göre değil demektir.

[widget-133]

Yorum Yap