SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Alanındaki Meslekler Hangileri?

Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası ile Sosyal Medyada Ne İş Yapabilirim?

Sosyal medya uzun zamandır tüm sektörler için en etkili dijital pazarlama kanallarından biri. Çünkü insanların çoğu, vaktinin neredeyse tamamını sosyal medyada geçiriyor, gündemi sosyal medyadan takip ediyor hatta ve hatta yakınlarıyla bile ilişkilerini sosyal medya üzerinden yürütüyor. Elbette bu işin sosyal boyutu. Bir de profesyonel yaşamda sosyal medyanın rolü var…

Tüm firmalar sosyal medya kanallarında adeta dişe diş, göze göz rekabet ediyorlar. Bir marka bir sosyal medya reklamı yayınladığında, en yakın rakibi çok geçmeden yeni bir sosyal medya stratejisiyle yanıt veriyor. Sosyal medyanın yaşamımızdaki etkisi bu kadar derin olunca da sosyal medya alanındaki mesleklere ilgi her geçen biraz daha artıyor. Siz de sosyal medyada ne iş yapabilirim diyorsanız bu yazımız sizin için rehber niteliğinde olabilir!

Sosyal Medya Meslekleri – Sosyal Medya Uzmanlığı Kursunu Bitirdim Şimdi Ne Yapabilirim?

Hızla büyüyen ve iş alanı her geçen gün biraz daha artan sosyal medya meslekleri, çoğu kişinin gelecek planlarında kendine yer buluyor. Özellikle de sosyal medyayla herkesten daha haşır neşir olan genç kuşak için sosyal medya alanındaki meslekler, hayal ettikleri dijital dünyanın kapılarını aralıyor. Sosyal medya mesleklerinin popülerliğinin yanı sıra, geniş bir iş ağına sahip olması ve çeşitli sektörlerde bu iş tanımına yer ayrılması da çoğu zaman avantajlı durum yaratıyor. Şu an tüm gençlerin uzun soluklu iş arama süreçlerinde ne kadar yorulduğunu ve çoğu görüşmeden ellerinin boş döndüğünü değerlendirdiğinizde sosyal medya mesleklerine olan yoğun rağbetin nedenini daha iyi anlayabilirsiniz. İşte sosyal medya alanındaki meslekler:

 • Sosyal medya uzmanı

 • Sosyal medya etkinlik uzmanı

 • E-ticaret uzmanı

 • Dijital pazarlama uzmanı

 • Marka temsilcisi

 • Blogger

 • Sosyal medya strateji uzmanı

 • İçerik editörü

 • Sosyal medya editörü

 • Sosyal medya danışmanı

 • Sosyal medya hukuk danışmanı

 • Sosyal medya muhabiri

Sosyal medyada ne iş yapabilirim diye merak ediyorsanız aslında bir dijital pazarlama uzmanı, içerik editörü veya marka temsilcisi olarak yer alabileceğiniz pek çok sektör bulunuyor. Yani inşaat sektöründe faaliyet veren bir firma için de marka temsilcisine ihtiyaç var, aynı şekilde hazır giyim üretimi yapan bir fabrika için de sosyal medya editörüne gereksinim var. Yani sosyal medya alanındaki mesleklerini, diğer alanlardaki gibi kısıtlayan hiçbir faktör yok. Dolayısıyla daha hızlı iş bulmak, daha çok kazanmak, kendinizi farklı farklı sektörlerde geliştirmek ve değişik deneyimler edinmek için önünüzde hiçbir engel yok!

Sosyal Medya Mesleklerinde Nasıl Uzman Olurum?

Sosyal medya alanındaki mesleklerden birinde çalışmak için eğitimli olmanız gerekiyor. Şu an pek çok üniversitede sosyal medya ve yeni medyayla ilgili bölümler bulunuyor. Eğer üniversite eğitiminizi başka bir bölümde tamamladıysanız ya da halihazırda farklı bir bölümde okuyor ancak kariyer planınızı sosyal medya meslekleriyle oluşturmak istiyorsanız elbette hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız! Sosyal medya alanındaki mesleklerden birinde çalışabilmek için sosyal medya uzmanlığı kursuna katılıp hem tecrübe hem de bilgi birikimi olarak gelişim gösterebilirsiniz. Sosyal medya eğitimini tamamladığınızda alacağınız sosyal medya uzmanlığı sertifikası ile özgeçmişinizi daha profesyonel bir hale getirebilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu mu Arıyorsunuz?

Kapsamlı bir sosyal medya uzmanlığı eğitimi almak istiyorsanız ilk olarak kurumun eğitmen kadrosunu incelemenizi öneriyoruz. Girişte de belirttiğimiz gibi sosyal medya uzmanlığı kursu detaylı bir eğitim programı ve alanında uzman kişiler tarafından verilmesi gerekiyor. Özellikle de sosyal medya alanındaki mesleklerden birinde uzmanlaşmak için bu eğitimlere katılmak istiyorsanız gelişmiş, uygulamalı ve açıklayıcı eğitim veren en doğru kursu bulmalısınız.

Sosyal medya mesleklerinde kariyer basamaklarını adım adım tırmanmak için her zaman çok çalışmalı, gündemi takip etmeli ve tüm yeniliklere uyum sağlamalısınız. Sosyal medya, tüm dünyanın nabzının attığı bir platform. Dolayısıyla yalnızca ülkenizden değil, tüm dünyadan haberdar olmazsanız sosyal medya mesleklerinde başarı sağlayamazsınız! Gelişime asla ara vermeyin!

[widget-134]

Yorum Yap