SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Facebook Hareketli Kelimeler Nedir?

Tebrik Mesajlarında Çıkan Facebook Hareketli Kelimeler Ne İşe Yarar?

İnternet üzerinde çok fazla yeni ve eski uygulama, tüm bunlara sürekli gelen güncellemeler oluyor. Bu güncellemelerin bazıları herkes tarafından seviliyor, bazılarına ise hemen hemen hiç gerek duyulmuyor. 

Yapılan araştırmalarda her gün yaklaşık 4,5 saati internet kullanarak geçirdiğimiz görülüyor. Bu sürenin ortalama 2,5 saati ise yalnızca sosyal medyada geçiyor. Sosyal medyayı bu denli severken farklı bir özellikle karşılaştığımızda da heyecanlanıyoruz. Facebook hareketli kelimeler de işte böyle bir özellik diyebiliriz. 

Çoğu kullanıcının bildiği, bazılarınınsa geç fark ettiği bu özellikten bahsedelim ve Facebook hareketli kelimeler ne işe yarar diye merak ediyorsanız ve bilmiyorsanız sizin için de öğretmiş olalım. O halde Facebook hareketli kelimeler nedir?

Facebook Hareketli Kelimeler 

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından biri de Facebook’tur. Son yıllarda kullanım oranı biraz düşse de yeni nesle pek hitap etmiyor gibi görünse de hala aktif bir dijital platform olarak ayaktadır. Kullanıcıları web sitesi üzerinde daha fazla tutabilmek ve kaybetmemek için her geçen gün yeni özellikler kullanıma sunan Facebook, bazı özellikleriyle ilgi çekebiliyor. Bu ilgi çekici ve eğlenceli özelliklerden biri de Facebook hareketli kelimeler.

Facebook hareketli kelimeler nedir diye sorduğunuzda, yazdığınız mesajda görünen animasyon içeriklerdir diyebiliriz. Bir kullanıcıya Massenger üzerinden bir mesaj gönderdiğinizde ya da içeriklerinin altına yorum yaptığınızda, yaptığınız yorum “tebrikler” gibi bir ifadeyse, yazınızın üzerinde birkaç saniyelik animasyonlar beliriyor.

Facebook Hareketli Kelimeler Nasıl Kullanılır?

Facebook’ta çok sık kullanılan bazı popüler kelimeler vardır. Bu özel kelimeleri artık yazdığımız içeriklerde ya da mesajlarda kullandığımızda, bu özellik sayesinde o kelimeler farklı bir stilde yazılıyor ve bu kelimelere tıkladığımızda ekrana çeşitli efekt ve animasyonlar geliyor.

Facebook hareketli kelimeler:

  • Hayırlı olsun

  • Tebrikler

  • Öptüm

  • Harikasın

  • BFF

Facebook tebrikler yazınca karşımıza çıkardığı hareketli efektlerle şüphesiz ki dikkatleri taze tutmaya çalışıyor. Kullanımı çok keyifli ve eğlenceli olan bu kelimeler gerçekten çok ilgi görüyor. Yine de ilk çıktığı dönemdeki kadar heves edilmeyen bir içerik diyebiliriz, yeni çıktığında çok daha fazla ilgi uyandırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Her güncelleme gibi bu da kısa sürede eskiye dönüşüyor. 

Sosyal Medyanın Güncel Özellikleri Bitmiyor!

Dijital sektörde kullanıcı deneyimi her zaman ön plana çıkıyor. Firmalar da bu nedenle kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik uygulamalar ve düzenlemeler yapıyor. Çünkü kullanıcı deneyimini ne kadar çok arttırırsanız kullanıcıyı web sitesinde o kadar uzun süre tutmuş olursunuz. Bu da doğal olarak marka bilinirliğinizi, ziyaretçi sayılarınızı ve satışlarınızı arttırarak olumlu etkiye sebep olur.

Sosyal medya hesapları da bu çerçevede kullanıcıların daha da ilgisini çekip kullanıcıları kendi web sitelerinde daha fazla tutmaya çalışıyor. Örneğin daha önce olmayan bazı özellikler artık sosyal medya hesaplarında mevcut ve yüksek bir oranda kullanılıyor. Sosyal medya hesaplarına reels, canlı yayın, mağaza ve hikaye özelliklerinin gelmesi bu konuya güzel örnekler olabilir.

Sosyal medya hayatımızda ucu bucağı olmayan eşsiz bir derya oldu. Gece ve gündüz demeden, saatlerce vaktimizi bu mecralarda geçiyoruz. Her platforma sürekli ve belki de her gün yeni özelliklerin gelme ihtimalinden hiç şüpheniz olmasın. Sosyal medya platformları yeni özellikler ortaya çıkararak bizi bu platformlarda tutmak için çabalamaya devam edecek.

[widget-145]

Yorum Yap