SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Aylık SEO Hizmeti Neleri Kapsar? SEO Fiyatları 2023

Aylık SEO Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İnternette pek çok SEO uzmanı ve SEO kursu tarafından oldukça düşük ücretlerde SEO paketleri paylaşılabiliyor. Eğer hem harcadığınız paradan ve zamandan olmak istemiyor hem de geçen bir aylık süreçte rakiplerinizin gerisinde kalmak istemiyorsanız profesyonel SEO hizmetlerinin kapsamlarından ve aylık SEO fiyatlarından bahsettiğimiz yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Çünkü SEO hizmeti, ciddi bir özveri, çaba ve zaman gereken bir süreç. Özellikle de SEO ve dijital pazarlama süreçleriyle ilgili bilgi sahibi değilseniz aylık SEO hizmeti alacağınız ajansın sunduğu bilgilerle yetinmek durumunda kalırsınız. Merak etmeyin; şimdi sizlere SEO kaç TL, kurumsal SEO fiyatları nasıl belirlenir, SEO paketlerinde neler sunulur, SEO fiyatları 2023 yılında nasıl değişti gibi pek çok soruyu cevaplandıracağız.

Aylık SEO Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Aylık SEO fiyatları 2023 yılı itibariyle 250 TL ve 20 bin TL aralığında değişiyor. Elbette daha prestijli şirketlere hizmet veren profesyonel SEO uzmanlarının aylık SEO hizmeti fiyatı çok daha yüksektir. Aylık SEO hizmeti ile ilgili böyle geniş bir aralık görünce sizleri ilk olarak SEO fiyatları nasıl belirlenir konusu ile ilgili bilgilendirmeye karar verdik.

Aylık SEO hizmeti fiyatlarında belirleyici olan ilk kriter, SEO çalışmasının yapılacağı site, sitenin sektörü, şirketin pazardaki yeri ve büyüklüğü. Siz sektöre yeni atılan bir şirketseniz Google’da adınızı duyurmak için daha profesyonel bir SEO çalışmasına ihtiyacınız olur. Dolayısıyla aylık SEO fiyatlarınız biraz daha yükselir. Tabii ki burada kurumsal SEO fiyatlarının daha yüksek olması ayrımı da var. Eğer aylık SEO hizmetini, kişisel blog sayfanızın görünürlüğünü artırmak için almak istiyor, detaylı SEO paketlerine ihtiyaç duymuyorsanız aylık SEO fiyatları için biraz daha düşük bir bütçe ayırmanız yeterli olur.  

SEO Paketleri Neleri Kapsar?

Aylık SEO hizmeti fiyatları, belirlenen SEO paketlerinden ihtiyacınızı hangisinin daha iyi karşıladığına göre değişiyor. Genellikle SEO paketlerinde;

  • Rekabetçi anahtar kelimeler,

  • Analytics kurulumu,

  • Aylık stratejisi çalışması, 

  • Teknik SEO,

  • SEO uyumlu içerik oluşturulması (adetli),

  • Dönüşüm optimizasyonu,

  • Site dışı bağlantı oluşturma,

  • Aylık özel rapor gibi kıstaslar ele alınır.

Sektör ve sitenin durumunu göz önüne almadan ortalama olarak bir aylık SEO fiyatları konusunda bilgi almak istiyorsanız sizleri 2500 TL ve 10.000 TL aralığında bir tutar ayırmanızın yeterli olabileceğini söyleyebiliriz. 

Kurumsal SEO Fiyatlarında Belirleyici Kriter Sektör!

Kurumsal SEO fiyatları ile bireysel web siteleri için uygulanan SEO fiyatları arasında belirgin bir fark olması çok normal. Çünkü sektörünüzdeki pek çok firmayla sürekli bir rekabet halindesiniz ve rekabete ayak uydurabilmek için daha fazla çaba gösterilmesi gerekiyor. Dolayısıyla aylık SEO hizmeti de çok daha detaylı bir şekilde sunuluyor.

Aylık SEO hizmeti fiyatları ile ilgili sizlere bir diğer tavsiyemiz de SEO kaç TL diye araştırmadan önce sitenizin neye ihtiyacı olduğunu tespit etmeniz. Yani web sayfanız anlamsız şekilde anahtar kelime kullandığınızdan dolayı Google’da üst sıralarda çıkıyor olabilir ancak ziyaretçileriniz web sitenizde çok az zaman geçiriyor olabilir. Veya web sayfanız tıklama almasına rağmen bunlar satışa dönüşmüyor olabilir. Dolayısıyla SEO hizmeti almadan önce web sitenizin ihtiyaçlarını belirlemeniz çok daha doğru olur. Bu konuyla ilgili olarak dilediğiniz zaman iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

[widget-133]

Yorum Yap