SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Eğitim Kurumları İçin SEO Nasıl Yapılır?

En Prestijli Okulları Arayanların Karşısına İlk Siz Çıkın! – Eğitim Kurumları İçin SEO 

Günümüzde pek çok eğitim türü, dijital ortamlar üzerinden alınmaya başlandı. Dijital dünyanın hayatımızdaki her alanı böylesine kaplaması, eğitim kurumları için SEO konusunu da gündeme getirdi. Özel eğitim kurumları SEO çalışmaları yürüterek arama motorları üzerinde görünür olmayı, daha çok kişiye ulaşmayı ve sektörde tanınan bir marka olmayı hedefledi. 

Eğer siz de eğitim kurumu işletiyorsanız ya da eğitim sektöründe hizmet veren bir kurumun dijital pazarlama departmanında çalışıyorsanız eğitim kurumları için SEO stratejilerini öğrenmeli, eğitim sektöründe için SEO sürecinin nasıl yürüdüğünü bilmelisiniz. O halde gelin, eğitim kurumları için SEO nasıl yapılır, nelere dikkat edilmesi gerekir, birlikte bakalım.

Eğitim Kurumları İçin SEO Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Özel okullar, kurslar, eğitimler… Dijital platformlar üzerinden bunlara ulaşmak artık eskisinden daha kolay. Ayrıca eğitim sektörü en fazla rekabetin olduğu sektörlerden biri. İşte bu sebeple rakiplerin önünde yer almak için çok çalışmak gerekiyor. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Tabii ki eğitim kurumları için SEO çalışmalarıyla… 

Eğitim sektöründe SEO çalışmalarının yürütülmesi için öncelikle iyi geliştirilmiş bir web sitesine, sonrasında da sosyal medya hesaplarına ihtiyaç var. Eğitim kurumunun var olan web sitesi ya da yeni açılan web sitesinin SEO’ya uyumlu hale getirilmesi de şart. Şimdi özel okul SEO çalışmalarında dikkat etmeniz gereken diğer unsurlara göz atalım:

  • Mobil Uyumluluk

Eğitim kurumları için SEO çalışmalarınız ne kadar güçlü olursa olsun, web siteniz mobil uyumlu değilse kaybedersiniz. Google artık bir siteyi değerlendirirken mobil uyumlu olup olmadığı konusuna dikkat ediyor ve mobil uyumlu siteleri üst sıralara çıkarıyor. Eğitim sektöründe SEO yaparken mobil uyumluluğu asla atlamayın.

  • Site Hızı

Eğitim sektörü için SEO çalışmalarında en önemli konulardan biri de site hızıdır. Eğer siteniz tıklamalara anında yanıt vermiyorsa; yani yüklenmesi saniyeler sürüyorsa büyük olasılıkla kullanıcılar web sayfanızı terk edecektir. Bu da algoritma tarafından algılanarak sitenizin puanının ve sıralamasının düşmesine sebep olacaktır. Eğitim sektöründe SEO çalışmasının temellerinden biri sayfaların hızlı yüklenmesidir.

  • Anahtar Kelimeler

Eğitim kurumları için SEO yapıyorsanız anahtar kelimelerinizi iyi seçmeli, alakalı içerikler oluşturmalı, ziyaretçilerinizi memnun etmelisiniz. Arama motorlarının sayfanızı sektördeki diğer sayfalardan üstte tutmasının tek yolu, en alakalı içerik olarak sizinkini görmesidir. Sayfanızı ne başıboş bırakın ne de anahtar kelimelere boğun; tamamen dengeli bir yol izlemelisiniz. 

  • Güncellik

Site içi SEO çalışmalarınızı sürdürürken güncelliğinizi sık sık kontrol etmelisiniz. Kırık linkler, 404’e düşen sayfalar ve buna benzer problemler bulundurmamalısınız. Eğer gözünüzden kaçan durumlar olursa sayfalarınızın indeks alması zorlaşabilir. Eğitim kurumları için SEO çalışmaları yürütecekseniz web sitenizi mutlaka korumalısınız. 

Başarılı Bir Okul Olduğunuzu Ne Kadar Çok Kişiye Duyurursanız Bu Sizin İçin O Kadar Avantaj Sağlar! – Eğitim Sektöründe SEO 

Eğitim sektöründe pek çok kurs ve özel okul var. Dolayısıyla büyük de bir rekabet söz konusu. Eğer arama motorunun derinliklerinde kaybolup giden bir web sayfası olmak istemiyorsanız mutlaka eğitim kurumları için SEO çalışmaları yürütmeniz gerekiyor. 

Eğitim kurumları için SEO çalışmaları yürütürken potansiyel hedef kitlenizin aradıklarını sunabilmek için analizlerinizi doğru araçlarla yapmalı, anahtar kelimelerinizi bulmalı, doğru anahtar kelimelerle içeriklerinizi oluşturmalı ve bilinen bir kurum haline gelmelisiniz. 

[widget-133]

Yorum Yap