SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google Analytics Eğitimi – Özgeçmişinize Yeni Bir Beceri Ekleyin!

SEO Uzmanı mı Olmak İstiyorsunuz? İlk Adımınız Google Analytics Eğitimi Olsun!

SEO’da ilk sıraya yerleşmek değil, ilk sırada kalıcı olmak önemlidir. Birkaç aylık bir sıkı çalışmanın ardından üst sıralara yükselinebilir ancak bu, kalıcı bir başarı demek değildir. SEO’da kalıcı başarı sağlamak için Google Analytics gibi araçlarla çalışmalarınızı düzen olarak analiz etmeniz ve takipte kalmanız gerekir.

Web sitenizdeki çeşitli metrikleri takip ettiğinizde aslında Google’daki başarınız da otomatik olarak geliyor diyebiliriz. SEO çalışmalarında başarılı olmak, Google’daki sıralamanızı korumak ve dijitaldeki marka imajınızı güçlendirmek için Google Analytics konusunda bilgili olmanız gerekiyor. Eğer bu konuda yeterli olmadığınızı düşünüyorsanız Google Analytics eğitimi almak için her zaman SEO Akademi’den destek alabilirsiniz.

Google Analytics Eğitimine Neden İhtiyacınız Var?

Google Analytics kullanıcısı olan kişilerin yarısından fazlasının, bir SEO uzmanı veya dijital pazarlama uzmanı olmadığını biliyor musunuz? Aslında pek çoğu yalnızca bir web sitesinin sahibi. Google Analytics eğitimi almak, web sitenizi ve ziyaretçilerinizi anlamanız için atabileceğiniz ilk adımdır. Google Analytics kursunda öğreneceğiniz metrikler, daha iyi kararlar verebilmeniz ve web sitenizi iyileştirebilmeniz açısından çok önemlidir. Şimdi bir de Google Analytics kursunun kimler için mesleki açıdan fayda sağlayabileceğine değinelim:

  • SEO uzmanları, 

  • Dijital pazarlama uzmanları, 

  • Kişisel web sitesi olanlar, 

  • Dijital dünyaya ilgi duyanlar, 

  • Yöneticiler, 

  • Halkla ilişkiler departmanı çalışanları, 

  • Sosyal medya uzmanları, 

  • Satış ve pazarlama bölümünde eğitim alan öğrenciler başta olmak üzere isteyen herkes Google Analytics eğitimlerine katılabilir.

Google Analytics Eğitimlerinin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Google Analytics giriş eğitimlerine katımak, özellikle dijital dünyada kariyer planı olan kişilerin daha güçlü bir özgeçmiş oluşturmalarını sağlayacak. Google Analytics eğitimlerinin sonunda verilen sertifika; SEO uzmanı, dijital pazarlama uzmanı, e-ticaret uzmanı, sosyal medya uzmanı, dijital analist, dijital içerik uzmanı, içerik editörü, dijital strateji uzmanı ve dijital reklam uzmanı gibi iş ilanlarına başvurabilmeniz için ihtiyacınız olan yetkinliği sunacak.

Kişisel web siteleri olan öğrencilerin, web sitelerinin Google’ın geniş dünyasında nasıl bir konumda olduğunu anlamalarını, eksik kalan ve iyileştirmeleri gereken yönleri keşfetmelerini sağlayacak. Google Analytics sertifika eğitimi ile SEO çalışmalarının iyileştirilmesi de daha çok organik trafik çekmelerini, daha çok kazanç sağlamalarını ve kullanıcı deneyimi açısından iyileştirilmiş bir web sitesine sahip olmalarına imkan tanıyacak.

Google Analytics Giriş – Eğitiminizi Prestijli Bir Kurumdan Alın 

Hem vaktinizin hem de harcadığınız paranın boşa gitmemesi için Google Analytics kursunu, güvenilir ve profesyonel bir eğitim kurumundan almanız daha doğru olur. Çünkü Google Analytics, çok detaylı bir şekilde ele alınması gereken geniş ölçekli bir program. Dolayısıyla genelgeçer bilgilerle vaktinizi harcamamanız ve Google Analytics kursunu bitirdiğinizde bir profesyonel gibi çalışmalara başlayabilmeniz için nereden eğitim aldığınız çok önemli.

Google Analytics ile raporlama yapmak, anahtar kelimelerinizi kontrol etmek, web sitenizin tıklama oranını analiz etmek ve hemen çıkma oranının SEO çalışmalarınıza olan etkilerini incelemek için SEO Akademi’de hazırlamış olduğumuz Google Analytics eğitim programlarını dilediğiniz zaman inceleyebilirsiniz!

[widget-133]

Yorum Yap