SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kimler SEO Kursuna Katılmalı? İster Meslek Edinin İsterseniz Özgeçmişinizi Güçlendirin!

SEO Kursu Hangi Meslek Grupları İçin Faydalı?

SEO, yıllar önce hatta dijitale olan ilginin artmasıyla birlikte önem kazanmıştır. Biliyorsunuz, günümüzde hangi sektörde olursanız olun, rekabet alanınız çok geniş. Dolayısıyla daha çok kazanç sağlayabilmeniz ya da daha fazla müşteriye ulaşabilmeniz için tek yol, Google’da fark edilir olmanız. Google’da daha üst sıralarda çıkmak, insanların ihtiyaçlarını karşılayıp satışları artırmak ve marka imajını güçlendirmek için yapılan SEO çalışmalarına günümüzde her iş kolunda ihtiyaç vardır. 

Bu yüzden de kimler SEO kursuna katılmalı sorusunun cevabı için verilebilecek net bir eğitim ve meslek grubu yoktur. Berber, doktor, dişçi, kombici, elektrik teknisyeni, mimar, avukat ya da mağaza sahibi olsanız mutlaka daha çok insana hitap edebilmek ve daha çok kazanmak için web sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda SEO yapmanız gerekir.

Kimler SEO Kursuna Katılmalı? SEO Kursuna Katılmak Ne Gibi Avantajlar Sunar?

SEO kursuna gitmek için herhangi bir bölümden mezun olma veya herhangi bir iş kolunda çalışma zorunluluğunuz bulunmuyor. SEO uzmanlığına ilgi duyan, Google’ın dilini çözümlemek isteyen, kişisel web sitesini Google’a tanıtmayı amaçlayan veya yalnızca kişisel gelişimini destekleme çabası olan herkes SEO uzmanı eğitimine katılabilir. Kimler SEO kursuna katılmalı sorusunu, SEO eğitimi hangi meslekler için daha faydalı olur diye soruyorsanız o konu ile ilgili de şu mesleklere öneride bulunabilirim.

 • İçerik Editörlüğü

 • Dijital Pazarlama Uzmanlığı

 • E-ticaret Uzmanlığı

 • Dijital İçerik Üreticiliği

 • İçerik Yazarlığı

 • Sosyal Medya Uzmanlığı

 • Dijital İçerik Uzmanlığı

 • Dijital Strateji Uzmanlığı

 • Web Tasarımcılığı

 • Web Yazılımcılığı

 • Marka Yöneticiliği

SEO Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Kimler SEO kursuna katılmalı ve nasıl SEO uzmanı olunur diye merak eden kişiler genellikle SEO uzmanı maaşları ile ilgili de bilgi almak ister. SEO uzmanı olarak alacağınız maaş, bulunduğunuz sektöre ve çalıştığınız iş yerine göre değişebilir. Kendinizi ne kadar çok geliştirir, ne kadar iyi bir firmada çalışırsanız o kadar çok kazanç sağlarsınız. Ancak ortalama olarak belirtmek gerekirse az deneyimli bir SEO uzmanının 10 bin – 12 bin TL, orta deneyimli bir seo uzmanının 14 bin - 15 bin TL, kıdemli bir SEO uzmanının ise 20-50 TL aralığında maaş aldığını söyleyebiliriz. 

SEO Uzmanlığı Eğitimi Sizi Mesleğinizde Avantajlı Duruma Getirecek!

SEO uzmanı maaşlarının arasındaki fark, edindiğiniz beceriler arttıkça daha da açılıyor. Dolayısıyla SEO uzmanlığı eğitimine katılır, dijital dünyadaki yeteneklerinizi geliştirirseniz, özgeçmişinize profesyonel bir kurumdan SEO uzmanlığı sertifikası eklerseniz daha köklü firmaların dikkatini çekebileceğinizi söyleyebiliriz.

SEO uzmanlığı, yakın geleceğin en gözde mesleklerinden biri olacak. Yani çok kazanacağınız bir işte çalışmak istiyorsanız nasıl SEO uzmanı olunur, seo uzmanı eğitimi bana ne katar diye araştırmaya devam etmenizi öneririz. Unutmayın, kendi geleceğinizi kendiniz çizersiniz. 

[widget-133]

Yorum Yap