SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Web Site Analizi Nasıl Yapılır?

SEO Analizi İçin SEO Uzmanından Destek Almalı mıyım?

Siteniz için SEO analizi mi yapmak istiyorsunuz? O halde öncelikle SEO analizi nedir, SEO analizi nasıl yapılır bu konulardan bahsedelim ve analiz sonuçlarını nasıl yorumlamanız gerektiğine değinelim. SEO analizi, sitenizin Google’da görüntülenme ve tıklanma sonuçlarını ortaya koyan bir analizdir.

SEO analizi ile web sitenizde yapmanız gerekenleri inceleyebilirsiniz ve arama motoru optimizasyonu çalışmalarınızı sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Neyi nasıl yapacağınızı bilmeden SEO yapmaya çalışmak, site analizi yapmadan iyi sonuçlar aldığınızı düşünmek zararlı çıkmanıza sebep olabilir.

SEO Analizi Nedir? SEO Analizi Nasıl Yapılır? 

SEO analiz çalışmaları, anahtar kelimelerinizle arama motorlarının sonuç sayfalarında aldığınız sıralamanın ölçülmesini ve daha üst sıralara çıkabilmeniz için yapılacakları öğrenmenizi sağlayan bir analiz türüdür. SEO analiz sürecinizi doğru yöntemlerle yürütmeli, anahtar kelime analizi ve web sayfa analizi çalışmalarınızı yapmalısınız. Sitenizin arama motorlarında ve özellikle Google’da üst sıralara yükselmesini istiyorsanız SEO analiz sürecini nasıl yönetmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Biliyorsunuz ki anahtar kelime analizi yaparak sonuçlarınızı net bir şekilde ortaya koyabiliyorsunuz. Site analiz çalışmaları temel olarak anahtar kelime analizi yaparak başlıyor. Çünkü kullandığınız cümle öbekleri ve arama motorlarında sizi gösteren kelimeler sitenizin görünür olmasında oldukça önemli. Ve siz de bu yüzden anahtar kelimelerinizin arama hacmini bilmelisiniz. Böylece potansiyel ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını belirleyerek onların karşısına doğru bir web sitesiyle çıkabilirsiniz.

SEO analiz süreçlerinizi doğru stratejilerle yürütebilmeniz için bazı araçları kullanmanız yararınıza olacaktır. Böylece SEO kelime analizi, web sayfa analizi ve çok sayıda önemli bilgiye tek bir araç üzerinden ulaşabilirsiniz. SEO analiz araçlarını kullanarak çalışmalarınızı kolaylıkla yürütebilirsiniz. 

SEO Analiz Araçları Neler? - Web Site Analiz Sonuçlarınızı Nasıl Değerlendirirsiniz?

SEO analiz süreçlerinizi yürütürken bazı araçlar kullanmanız gerektiğinden söz etmiştik. Birçok SEO analiz aracı bulabilirsiniz ve web site analiz sonuçlarınızı doğru yöntemlerle almaya başlayabilirsiniz. Tamamen tercihinize ve çıkmak istediğiniz arama motoruna bağlı olarak kullanabileceğiniz analiz araçları şunlar:

  • Google Anahtar Kelime Planlayıcı (Google Keyword Planner)

  • Google Analytics

  • Google Trends

  • SEMrush

  • Ahrefs

  • Ubersuggest

  • Sitechecker

Bu SEO araçlarını kullanarak SEO kelime analizi yapabilir, web site analiz sonuçlarınızı görebilirsiniz. Böylece sitenizin ihtiyaçlarını ve SEO konusunda yaptığınız hataları gözlemleyebilir, ihtiyaçlar doğrultusunda bilgi ve deneyimlerinize yön verebilirsiniz.

Web Sitenizin Analizi İçin Mutlaka Bir Uzmandan Destek Alın!

Web sitenizin SEO analiz çalışmalarını doğru stratejilerle yaparak sitenizi ön plana çıkaracak optimizasyon çalışmalarını yürütebilirsiniz. Böylece arama motorlarında üst sıraları zorlamayı sürdürürsünüz. Ayrıca bir kere iyi bir SEO analiz çalışması yaparak sitenizi ön plana çıkardıysanız sürecin bu kadarla sınırlı olmadığını da bilirsiniz. Sık sık SEO analiz çalışmaları yaparak sitenizin arama motorları tarafından görünür olmasının yollarını bulmalısınız.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi site SEO analiz çalışmalarınızı kendiniz yürütemiyorsanız, SEO konusunda bilgi ve deneyim eksikliğiniz bulunuyorsa bir SEO uzmanından destek alarak web sayfa analizi yapılmasını talep edebilir, SEO çalışmalarınızın bir uzman aracılığıyla yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Böylece etkili çalışmalar yürütebilirsiniz. 

[widget-133]

Yorum Yap