SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Neden Bir SEO Danışmanlık Firması ile Çalışmalısınız?

SEO Danışmanlık Firmaları ile Çalışmak Size Ne Kazandırır?

Markanız veya işletmeniz için pek çok kişiden SEO danışmanlık firması ile çalışmanız gerektiğiyle ilgili öneriler alıyor olabilirsiniz. Son dönemde SEO, sektör fark etmeksizin pek çok işletmenin hayatını kurtardı. Çünkü markalar, Google’da birinci sayfada çıkabilmek için ücretli reklamlara ve sponsorlu reklamlara ciddi paralar harcıyordu. 

Çoğu firma için de bu yöntem güvenilir olmayınca markalar, Google’ın geniş dünyasında kaybolmaya mahkum oluyordu. Şimdi size bir SEO danışmanlık firmasından destek almanız gerektiğiyle ilgili örnekler vereceğiz. Google’da herhangi bir konuda arama yaptığınızda mutlaka eski tarihli bir içeriğe denk gelmişsinizdir. İşte, bu eski tarihli içeriğin üzerine eklenen pek çok içeriğe rağmen nasıl hala ilk sayfada yer alabildiğinin yanıtı, SEO danışmanlık firması tarafından geliştirilen SEO stratejileri ile alakalı.

SEO Danışmanlık Firması ile Çalışmanın Avantajları 

SEO çalışmaları yürütmek, gerçekten kafa karıştırıcı ve detaylı bir süreç. Üstelik SEO günümüzde, bir web siteyi Google’a uyumlu hale getirmekten çok daha fazlasını sunuyor. SEO, dijital pazarlama için geniş alanlı bir strateji oluşturuyor. Gelelim, SEO danışmanlık firmasının markanız için sunacağı avantajlara.

SEO danışmanlık firmaları, sizleri Google’ın ziyaretçileriyle buluşturmak için güvenilir, alakalı trafik oluşturan ve kusursuz içerikler sunan bir web sitesi haline getiriyor. Arama motoru sonuçlarında görünürlüğünüzü artırmak için web sitenizin tasarımını ve içeriğini değiştiriyor. SEO danışmanlık hizmetleri sunan kişi veya kurumlar, en güncel araçları ve yöntemleri kullanarak Google’ın sizi fark etmesini sağlıyor. 

SEO hizmeti veren firmalar, alanınızla ilgili kullanıcıların hangi kelimelerle arama yaptıklarını analiz ederek SERP’te daha üst sıralarda yer alma şansınızı artırıyor. Bu da doğal olarak SEO danışmanlığı desteği aldıktan sonra potansiyel müşterilerinizi web sitenize çekmenizi sağlıyor. SEO danışmanlık firmaları ile ilgili belirtmek istediğim bir detay var. Çoğu zaman SEO danışmanlığının yalnızca birinci sayfaya çıkma yarışında yardımcı olduğu sağlanır. Ancak SEO danışmanlık hizmetlerinin en önemli fonksiyonlarından biri de web sitenizin ziyaretçilerinin kalitesini artırmaktır. 

SEO Danışmanlık Firmalarına Neden Güvenmelisiniz?

SEO danışmanlık hizmetleri veren firmalardan destek almadığınızda ücretli reklamlar için tonla para harcarsınız. Ayrıca sponsorlu reklam ibaresiyle Google’da çıkarak kullanıcıların size güvenmesini engellersiniz. Şöyle düşünün; bugüne kadar kaç tane sponsorlu reklama tıkladınız? Ya da bir ücretli reklamı bulunan bir de normal sıralamadaki bir web siteleri arasından hangisini tercih edersiniz? Aslında bu soruların cevabını, yapılan bir araştırma şöyle cevaplandırmış: SERP’in ilk sayfasında bir PPC kampanyası varken SERP’in ilk sırasındaki web sayfasının tıklanma oranı %71,3 olarak görülmüştür. Yani çoğu insana, Google’ın algoritması daha güvenilir geliyor.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Firmanızın Başarısını Artıracak!

Sektörünüzün rekabet alanı ne kadar geniş olursa olsun, doğru stratejiler yürüten bir SEO danışmanlık firması ile çalıştığınızda hem marka sadakatinizde hem müşterilerinizin kalitesinde hem de satışlarınızda artışlar görürsünüz. Yani kullanıcılara daha az güvenilir gelen PPC’lere kıyasla markanız için daha prestijli bir dijital pazarlama çalışması yapmış olursunuz. 

SEO danışmanlığı, hemen hemen her büyüklükteki firmaların başvurduğu bir yöntem. Ayrıca dijital dünyada var olmak için bir noktadan sonra da mecbur kaldığımız bir yöntem. Dolayısıyla siz de satışlarınızdan memnun değilseniz ya da Google’da çok daha alt sıralarda çıkıyorsanız hiçbir endişe yaşamadan SEO  danışmanlık firmasına başvurabilirsiniz. 

[widget-133]

Yorum Yap