SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

SEO İçin En İyi İçerik Yönetim Sistemleri – Wordpress mi Joomla mı?

SEO İçin En İyi İçerik Yönetim Sistemini Bulun!

Dijital dünyada web sitelerin çok büyük bir yeri vardır. Kişiler, firmalar, markalar bir web sitesi olmadan çalışmalarını ortaya koyamazlar. İşte bu yüzen kişisel web sitelerinden portfolyolara, e-ticaretten kurumsala kadar birbirinden çeşitli web siteleri bulunur. İçerik yönetim sistemleri de site sahibi olmak isteyen kişiler ve firmalar için önemli platformlardır. 

Eğer internet sitenizi hayata geçirmenin de ötesinde, arama motorları tarafından görünür olmak istiyorsanız SEO için en iyi içerik yönetim sistemleri (CMS) arasından birini kullanmaya başlamalısınız. Çalışmalarınızı ön planda konumlandıracak, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak içerik yönetim sistemlerini arıyorsanız bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Binlerce Kişinin Kullandığı En İyi İçerik Yönetim Sistemi: WordPress 

SEO için en iyi içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress aramıza 2013 yılında katıldı ve bugüne dek milyarlarca internet kullanıcısına hizmet verdi. İçerik bakımından oldukça kolay olan Wordpress, SEO için listenizdeki en önemli adaylardan biri. İnternette gördüğünüz her iki siteden biri WordPress tabanlı. Teknik kodlama becerileriniz olmadan da kullanabileceğiniz içerik yönetim sistemleri arıyorsanız WordPress’i kolayca kullanabilirsiniz. WordPress ayrıca SEO çalışmalarınızı da kolaylaştırmak için de RankMath ve Yoast gibi eklentilere sahip. 

Kolaylık Açısından En İyi İçerik Yönetim Sistemi: Wix

Dilediğiniz gibi şık ve basit bir web sitesi yapmak için Wix, en iyi CMS sistemlerden biridir. Yeni başlayanlar için idealdir çünkü tüm şablonlar hazırdır ve kullanım kolaydır. Wix birçok şablonuyla birlikte gelir ve aralarından dilediğinizi seçerek SEO çalışmalarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Wix şablonlarının mobil uyumlu oluşu da platformun SEO için en iyi içerik yönetim sistemleri arasına girmesinde büyük bir role sahiptir. Basit bir web sitesi ve arayüz arıyorsanız Wix idealdir.

SEO İçin En İyi CMS Platformlarından Biri: Contao 

Kolay bir kullanıcı paneli bulunan Contao, en çok tercih edilen içerik yönetim sistemlerinden biridir. Kendi sisteminizi dilediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz Contao ile iyi bir SEO çalışması yürütebilirsiniz. Mobil uyumlu şablonlar kullanmanıza imkan tanıyan bu platformla SEO’nun en önemli şartını karşılayacaksınız. Arama motorları tarafından sevilen bir altyapısı bulunan ve SEO için en iyi içerik yönetim sistemleri arasında sayılabilecek bu platformu kolaylıkla kullanabilirsiniz. 

SEO İle Uyumlu En İyi İçerik Yönetim Sistemi: Joomla 

WordPress içerik yönetim sistemine göre daha fazla ayrıntıyı barındıran Joomla, en popüler içerik yönetim sistemleri arasında yer alır. Açık kaynak olarak geliştirilmiştir, bileşen ve modül kavramlarını içerisinde bulundurur. SEO çalışmalarınızı destekleyecek eklentiyi Joomla’da bulabilirsiniz.

Yalnız; SEO için en iyi CMS olarak önerdiğimiz Joomla, WordPress’e kıyasla maliyetli ve daha uğraştırıcı yani zaman alıcı diyebiliriz. Eklentileri kurmak, temayı kendinize uyarlamak ve oluşturmak biraz zaman alıyor. 

E-Ticaret Siteleri İçin En İyi İçerik Yönetim Sistemi: Magento 

Bir e-ticaret sitesi kurmak ve SEO çalışmalarınızı bu e-ticaret siteniz için yürütmek istiyorsanız SEO için en iyi içerik yönetim sistemi Magento olacaktır. Küçük, orta ve büyük işletmeler için versiyonları bulunan platform, birçok farklı ödeme yöntemini de bir arada bulunduruyor. SEO çalışmalarınızı yapılandırabilmeniz ve destekleyebilmeniz adına size eklentiler de sunan bu platformu e-ticaret siteleri için tercih edebilirsiniz. 

Web Sitenizin Türüne Özel Bir İçerik Yönetim Sistemini Tercih Edin!

Daha önce bir blog açtığınızda, web sitesi kurduğunuzda ya da portfolyo oluşturduğunuzda arama motorlarında neden bulunamadığınızı merak ettiniz mi? Muhtemelen hiçbir SEO çalışması yapmadan Google’ın sizi bulabileceğini düşündüğünüz zamanlar olmuştur. Ancak durum böyle değil. Günümüzde milyonlarca web sitesi bulunuyor ve Google bunları belirli bir algoritmayla ön plana çıkarmaya çalışıyor. 

Çalışmalarınızı bir an önce arama motorlarında da sergilenir duruma getirmek istiyorsanız, SEO çalışmalarınıza hız vermek istiyorsanız ve SEO için en iyi içerik yönetim sistemleri arasından bir tercih yapmayı umuyorsanız yukarıdaki platformlardan birini seçebilir, çalışmalara başlayabilirsiniz. Geç kalmayın ki rakiplerinizin önüne geçmek için daha çok şansınız olsun.

[widget-133]

Yorum Yap