SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

SEO Sertifika Programları ile Google’da İlk Sıraya Yerleşin!

SEO Eğitimi Sertifika Programı Size Neler Kazandıracak?

Bir SEO uzmanı olarak çalışmak istiyorsanız mutlaka SEO sertifika programlarından birini bitirmiş olmanız ve SEO uzmanlığı sertifikasına sahip olmanız gerekiyor. Arama motoru optimizasyonu eğitimine katılmadan SEO uzmanı olma şansınız yok. Çünkü SEO uzmanlığı, kitaplardan çalışarak ya da birkaç video izleyerek öğrenilebilecek bir şey değil. İleri seviye SEO uzmanlığı sertifika programında alacağınız uygulamalı dersler çok önemli.

SEO sertifika programlarına katılıp SEO stratejilerini öğrenmeniz, SEO araçlarını kullanmanız ve deneyimli bir eğitmenle çalışmanız gerekiyor. Çünkü arama motorlarının dilini çözmek, dışarıdan gözlemlendiği kadar kolay bir süreç değil. SEO uzmanı olmak için SEO kurslarının ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladıysak şimdi arama motoru optimizasyonu eğitimi ile ilgili detaylara değinelim.

SEO Eğitimi Sertifika Programı Kazanımları Neler Olacak?

SEO eğitimi sertifika programı, bir web sitenin Google’daki sıralamasını ve kalitesini artırmaya yönelik yapabileceğiniz çalışmalar konusunda sizleri bilgilendiriyor. Yerel bir işletmeyi, ulusal veya uluslararası bir işletme haline dönüştürmeniz için ihtiyacınız olan tüm teknik ve stratejik bilgileri sunuyor. SEO sertifika programlarındaki tüm konu başlıkları şu şekilde:

 • SEO Nedir? SEO’nun Amacı Nedir?

 • SEO Türleri Nelerdir?

 • Arama Motorlarının Çalışma Prensibi Nedir?

 • Google Algoritma Güncellemeleri

 • Black Hat & White Hat

 • Anahtar Kelime Araştırması

 • Anahtar Kelime Araştırma Araçları

 • Anahtar Kelimenin Dağılımı

 • Rakip Analizi

 • İçerik Optimizasyonu

 • SEO’ya Uyumlu İçerik Yazımı

 • Web Sitesi Sorunlarının Giderilmesi (Bozuk link, 404, spam içerik vs.)

 • SEO’ya Uyumlu Web Sitesi Tasarıımı

 • Site İçi Optimizasyon (SEO Sayfa Başlığı, SEO Meta Açıklaması, SEO Meta Anahtar Kelimeleri, SEO Başlıkları, URL Oluşturma, SEO Kanonik Etiketi, SEO Meta Etiketleri, Grafik Meta Etiketleri, SEO Görselleri, SEO Dahili Bağlantı, SEO Site Haritası vs.)

 • Site Dışı Optimizasyon (SEO Sayfa Sıralaması, SEO Bağlantı Popülaritesi, SEO Dizini Gönderimi, SEO Sosyal Yer İşaretleri, SEO Blog Gönderimi, SEO Makale Gönderimi, Arama Motoru Gönderimi, RSS Beslemesi Gönderimi vs.)

Burada şu küçük detaya değinmekte fayda var. Temel SEO eğitimi ile ileri seviye SEO uzmanlığı sertifika programı arasında hem müfredat hem kurs saati hem de uygulanan yöntemler noktasında farklılık oluyor. İleri seviye SEO uzmanlığı sertifika programı, profesyonel olarak SEO uzmanlığı yapmayı hedefleyen kişiler için yeterli geliyor ancak temel SEO eğitimi kişisel blog yönetimi veya özgeçmişi güçlendirmek amaçlı olarak tercih edilebiliyor.

SEO Eğitimi Nereden Alınır?

Şimdi geldik SEO eğitimi nereden alınır sorusuna. İnternette e-sertifika programları aracılığıyla ders veren pek çok dijital kuruma denk gelmişsinizdir. Bu konuda tavsiyemiz, SEO’yu e-sertifika programları aracılığıyla değil, yüz yüze bir eğitimle öğrenmeniz. Çünkü SEO, oldukça detaylı ve karmaşık bir sisteme sahip. Dolayısıyla eğitmeninizin bilgisine danışmak isteyebileceğiniz durumlar olabilir. Bu yüzden SEO sertifika programlarını yüz yüze veren SEO kurslarına katılmak daha iyi bir seçenek. 

Katılacağınız SEO Kursunu İyi Araştırın!

SEO kursunda işlerinize ara verecek, SEO’nun çalışma mantığını öğrenebilmek için aylarınızı harcayacaksınız. Uzun süreli bir sabır ve emek sürecinden sonra SEO sertifika programlarını pratikte hiçbir şey bilmeyerek tamamlamak istemiyorsanız gideceğiniz SEO kurslarını çok iyi araştırmanız gerekiyor. 

Hem paranıza hem de geçirdiğiniz vakte yazık olmaması için prestijli ve bu konuda gerçekten bilgi sahibi kişilerden destek almanız çok önemli. Dilerseniz SEO Akademi’deki SEO sertifika programlarını inceleyebilir ya da iletişim bilgilerimizden eğitim danışmanlarımıza ulaşarak aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

[widget-133]

Yorum Yap