SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ücretsiz SEO Kursları Size Yalnızca Temel Bir Eğitim Sunar!

Vaktinizi Boşa Harcamayın! Bir Kere Alın Doğru Eğitimi Alın!

İnternette yapacağınız ufak bir aramada bile karşınıza birçok ücretsiz SEO eğitimi reklamı çıkaracaktır. Eminim bu yazıya gelene kadar da birçoğunuz bu türden ücretsiz SEO kursları veren kişi veya kurumların içeriklerine göz atmışsınızdır. Peki, gerçekten SEO kurslarının sizin için yararlı olacağını düşünüyor musunuz?

Elbette tüm ücretsiz SEO kursu veren kurum veya kişilerin eğitimlerinin yetersiz olduğunu söylemiyoruz. Ancak mesleki anlamda kazanım sağlamak istiyorsanız ücretsiz SEO eğitimlerinin genellikle temelden başladığını hatırlatabiliriz. Yani ücretsiz SEO dersleri aldığınızda kapsamlı bir içerik bulamayabilirsiniz.

YouTube’da Yayınlanan Ücretsiz SEO Dersleri Sonuç Verir mi?

Google’a ücretsiz SEO kursu yazdığınızda karşınıza çıkacak ilk sonuçlar muhtemelen YouTube’da verilen birkaç saatlik videolardan ibaret olacaktır. Zaten bu kadar kısa olması bile aklınızda soru işaretleri uyandırmalıdır çünkü ücretsiz SEO, ile 1-2 saatte öğrenilebilecek kadar basit bir konu değildir.

Ücretsiz ve Ucuz SEO Kursları Güvenilir mi?

Google, sürekli olarak algoritmalarında güncellemeler ve değişiklikler yapar. Dolayısıyla ucuz SEO kurslarında size verilen bilgilerin doğru olmaması olasıdır. Güncellemeler arama sonuç sayfası sıralamalarını ciddi oranda değiştirmektedir. SEO bilgilerinizin güncel olmaması sayfalarınızın Google aramalarında çıkmamasına neden olacaktır. Ücretsiz SEO eğitimi;

  • Yanlış bilgiler edinmenize neden olabilir.

  • Güncelliği kalmayan uygulamaları öğrenerek vakit kaybedebilirsiniz.

  • Uzman olmayan kişilerin önerileri ile hareket edersiniz.

  • Uygulama yapmadan edindiğiniz bilgileri nasıl kullanacağınızı bilemezsiniz.

  • Yanlış bilgi ve önerileri sitenizde uygulamaya kalkarak SEO performansının iyice düşmesine neden olabilirsiniz.

  • Aklınıza takılan soruları yöneltebileceğiniz bir muhatap yoktur.

  • SEO uzmanı olarak sektörde kalıcı bir yer edinemezsiniz.

  • Çoğu ücretsiz SEO kursu sertifika gibi imkanlar sunmadığı için özgeçmişinize bir referans ekleyemezsiniz!

İşinin Uzmanı Kişilerden Destek Alın! – Ücretsiz SEO Dersleri

Web sitenizin daha iyi bir sıralamaya ulaşması için ayırabileceğiniz en küçük bir bütçe dahi yoksa en azından başlangıç için İstanbul Belediyesi’nin sunduğu imkanlardan yararlanabilirsiniz. Yeterince öğrenci ilgi gösterdiği takdirde çeşitli şubelerde İSMEK SEO kursu programları açılıyor.

Ancak ücretsiz SEO eğitimi programlarının bir dezavantajı daha var. SEO kursları için kendi internet siteniz üzerinden bireysel denemeler yapabileceğiniz bir eğitim almanız işin püf noktalarını öğrenmeniz ve farklı sorunları nasıl çözüme kavuşturacağınızı görmeniz açısından son derece önemlidir. Ancak ücretsiz SEO kursları genellikle size bu imkanı vermez çünkü çok öğrenci vardır ve ücretsiz SEO dersi için ayrılan zaman her bir öğrencinin ayrı ayrı uygulamalar yapmasına uygun fırsatları barındırmaz. Bu yüzden SEO eğitiminin sizin için ne kadar faydalı olacağını düşünerek bir bütçe oluşturup profesyonel SEO kurslarına başvurmanızı öneririz.

[widget-133]

Yorum Yap