SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Twitter İstatistikleri Nasıl Görülür?

Twitter Profil İstatistiklerini Takip Edin!

Yazarak sosyal olunmayı mümkün kılan, düşüncelerin yazı karakterleriyle akmasını sağlayan Twitter, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Bildiğiniz gibi Twitter üzerinde her gün milyonlarca tweet atılıyor. Eğer iyi bir Twitter kullanıcısıysanız kendi istatistiklerinizi de merak edebilirsiniz. Twitter istatistikleri hesabınızdaki etkileşimleri ölçmek için kullanılan bir analiz türüdür.

Tweet istatistikleri, tweetlerinizin her gün kimler tarafından beğenildiğini, yorumlandığını, başkalarıyla ne kadar paylaşıldığını gösteren istatistiklerdir. Peki, Twitter profil istatistikleri nereden görüntülenebiliyor? Twitter hesap istatistiklerinin nasıl yorumlanması gerekiyor?

Twitter İstatistikleri Nereden Öğrenilir? – Twitter Analytics Nedir?

Profilinizi takip eden kullanıcıların özelliklerini, en çok beğeni alan gönderilerinizi ve etkileşimlerinizi tweet etkinliği kontrol paneli adı verilen bölümden görebiliyorsunuz. Aynı şekilde tweet istatistiklerine bakarak izlemeniz gereken pazarlama politikalarını da belirleyebiliyorsunuz. Twitter istatistikleri analiz edildiğinde, hedef kitleniz için düzenlemeniz gereken reklam çalışmalarınızı da neye göre yürütmeniz gerektiğini biliyor ve bütçenizi boş yere harcamamak için doğru reklam stratejilerini belirleyebiliyorsunuz.

Twitter Analytics ile birlikte tweetlerinizin tek tek hangi etkileşimleri aldığını görebiliyorsunuz. Etkileşim çemberinizi analiz edebiliyor, takipçilerinizin hangi konuları sevdiğini net bir şekilde anlayıp çalışmalarınızı bu bağlamda gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun dışında ise Twitter profil istatistikleri ile;

  • Twitter kullanıcılarının tweetlerinize gerçek zamanlı olarak nasıl etkileşim verdiklerini görürsünüz. 

  • Retweet sayıları, beğenmeler, yorum yapmalar ve çok daha fazlası için tweetleriniz özelinde etkileşim takibi yapabilirsiniz. 

  • Siz tweetlerinizi atarken kaç kişi gelip takip etti, kaç kişi sayfanızdan ayrıldı? Tüm detayları gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. 

  • Takipçilerinizin detaylı ve özel bilgilerini görebilirsiniz.

  • Twitter analizlerinizi indirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Twitter istatistik görme durumu hesabınızı çok daha kontrol altında tutabilmenizi sağlıyor. Aynı zamanda da;

  • Hangi tweetleriniz daha çok beğeniliyorsa içeriklerinizi o tarzda devam ettirebilirsiniz.

  • Tweetlerinizle etkileşime geçen ve sizi takip eden kişilerin analizlerini yani hedef kitle analizlerinizi kolaylıkla yaparsınız.

  • Daha fazla takipçi çekebilmek için stratejilerinizi oluşturursunuz.

  • İstediğiniz periyotlarla analizlerinizi indirip sunabilirsiniz. 

Twitter Profil İstatistiklerine Nasıl Ulaşacaksınız?

Tweetlerinizi analiz etmenize yarayan Twitter Analiytics’e nasıl ulaşmanız gerektiğini merak ediyorsanız öncelikle tarayıcınızda “analytics.twitter.com” adresini açmanız gerekiyor. Buradan Twitter kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaparak tweetler sekmesine tıklıyor ve analizlerinizi görmeye başlıyorsunuz.

Twitter profil istatistikleri hakkında birçok detayı bu panelden izleyebilirsiniz. Ayrıca tweetlerinizin üzerine tıkladığınızda nasıl etkileşimler aldığını da kolaylıkla görebiliyorsunuz. Mobilde de tweet üzerine tıklayarak “Tweet Etkinliğini Görüntüle” seçeneğine tıkladığınızda, tüm etkileşimi kolayca görebilirsiniz. Tweet istatistiklerini takip etmek işte bu kadar kolay!

Twitter’da Hedef Kitlenizi Gözlemlemeyi Sürdürün!

Twitter son yıllarda reklam konusunda kendini iyice geliştirdi. Twitter kullanmanın ötesine geçip istatistiklerinizi doğru okuyabilirseniz organik takipçi kitlenizi oluşturmanın kolaylıklarını da keşfedebilirsiniz. Reklam stratejilerinizi doğru belirlemek içinse muhakkak analiz gerçekleştirmelisiniz.

Twitter istatistik görme yöntemini öğrendiğinize göre artık profilinizi çok daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz. Bir hesabı takip edeceğiniz zaman bile, güven duymak adına o kişinin tweetlerinin ne kadar etkileşim aldığını bilmek isteyebilirsiniz. Sonuç olarak Twitter hesap istatistikleri ya da tweet istatistikleri son derece yararlıdır. 

[widget-134]

Yorum Yap