SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

YouTube Abone Nasıl Artırılır? - Doğru Stratejilerle İlerleyin!

Küçük Youtube Kanalları Nasıl Gelişir?

İnsanların Youtube platformu üzerinden nasıl kazançlar sağladığını biliyorsunuzdur. Her biri, daha çok ilgi uyandıracak bir video paylaşabilmek adına kıyasıya bir mücadele içinde. Eğer siz de amatör olarak içerikler paylaştığınız bir Youtube kanalına sahipseniz küçük Youtube kanalları nasıl gelişir sorusunun yanıtını bulmanız gerekir.

Biliyorsunuz, kullanıcıların Youtube kanallarına abone olmak için fazla bir beklentileri yok. Yapmanız gereken tek şey, ilgi çekici bir içerik üretmek. Bu eğlendirici bir video olabileceği gibi bilgi içeren paylaşımlar da olabilir. Gerisi zaten kendiliğinden geliyor. Şimdi sizlere ziyaretçilerinizi nasıl “Abone Ol” butonuna yönlendireceğinizi konuşalım.

Youtube Abone Hilesine Başvurmanıza Gerek Yok!

Youtube abone sayısı artırma yöntemlerinden önce neden abone hilesine başvurmamanız gerektiğini anlatalım. İlk olarak ücretli bir şekilde satın aldığınız abonelerin Youtube kanalınızda etkileşim yaratmayacağını ve sizin asıl beklentinizin de bu olduğunu unutmayın. Dünya çapındaki en profesyonel ve en çok takipçili Youtube kanallarını gözlemleyin, hiçbirinde Youtube abone hilesi olmadığını göreceksiniz. Çünkü dünya devi markalar, bu tarz sahteliklerle uğraşmak yerine harika videolar çekmek için çalışıyorlar. 

Youtube abone sayısını artırmak için bot hesaplara başvurduğunuzda gerçekten sizi takip etmek isteyen, içeriklerinizi faydalı bulan kişiler için kötü ve amatör bir görüntü oluşturmuş oluyorsunuz. Tüm bu sürecin bir de manevi tarafı var elbette. Neden Youtube’da paylaştığınız içerikleri gerçekten merak eden ve sizi takdir edebilecek bir kitle takip etmesin ki? 

Youtube Abone Nasıl Artırılır?

İzleyicileri abonelere dönüştürmek kolay değil, bu konuda haklısınız. Çoğu zaman insanlar paylaşımlarınızı beğense bile abone olmamayı tercih edebiliyorlar. Şimdi size Youtube abone nasıl artırılır sorunuz için önemli püf noktalar paylaşacağız. 

1-İzleyicilerinize Abone Olmalarını Hatırlatın

Video içeriklerinizde ya da diğer sosyal medya platformlarınızda paylaştığınız kısa videolarda, izleyicilerinizden sık sık kanalınıza abone olmalarını talep edin. Youtube kanalınızda onlara ne gibi içerikler sunacağınızı ve neler vadettiğinizi de açıklamayı unutmayın.

2-Bir Sonraki Paylaşımınızın Ne Olacağını Paylaşın

İnsanların Youtube kanallarına abone olmalarının bir sebebi de gelecek videoyu kaçırmak istememeleridir. Bu yüzden izleyicilerin bir sonraki videonuzu merak etmelerini sağlayın. Konuyu fazla detaylandırmadan, insanların merak edebileceği şekilde aktarmaya çalışın.

3-Etkileşim Yaratın

Youtube abone sayısı artırma yöntemlerinin en etkilisi, onlara ulaşılabilir olduğunuzu hissettirmenizdir. İnsanlar nasıl ki sosyal medyada etkileşim kurabildikleri ünlüleri takip etme eğilimine giriyorsa bu kriter sizin için de geçerli. Yorumlara ne kadar yanıt verir, izleyicilerinize ne kadar yakın davranırsanız o kadar çok abone sayısına ulaşırsınız.

4-Hesabınızı Doğrulamayı Unutmayın

Küçük Youtube kanalları nasıl gelişir diye merak ediyorsanız bunun ilk adımı, Google hesabınızı doğrulamanızdır. Çünkü doğrulama yapmazsanız yalnızca 15 dakikalık video yükleme hakkınız olur ve istediğiniz konseptte içerikler üretemeyebilirsiniz. Ancak hesabınızı doğruladığınız takdirde Youtube abone sayısını artırmak için tam 12 saat uzunluğunda ve 256 GB’a kadar video çekme imkanınız olur.

5-Küçük Video Görüntülerini Markalayın

Youtube’da abone kazanmanın, yani sık kullanılan ifadeyle Youtube abone kasmanın en etkili yöntemlerinden biri, küçük video görsellerini markalamanızdır. Youtube kanalınızda size dair ne kadar çok bilgi olursa o kadar hızlı markalaşırsınız. Bunun yanında da yeni izleyicilerinize kim olduğunuzla ilgili sinyaller verirsiniz.

6-Doğru Aralıklarla İçerik Paylaşın

Youtube abone nasıl artırılır, neler yapmak gerekir diyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da içerik paylaşım sıklığınız. Eğer her gün çok sayıda içerik paylaşırsanız insanlar maksimum birkaç videonuzu izleyip kanalınızdan çıkabilir. Bunun yerine belirli aralıklarla insanların merak duygularını pekiştirerek içerik paylaşmak sizin için daha faydalı olabilir.

Youtube Abone Sayısı Artırma Yöntemlerini Uygulamak İçin Daha Fazla Geç Kalmayın!

Youtube abone sayısını artırmak için Twitter, Facebook, Instagram ve Tiktok gibi hesaplarınızdan da çapraz tanıtım yapabilirsiniz. Böylelikle her platformun kendine özgü kitlesinden yeni aboneler edinebilirsiniz. Hatta yeni yükleyeceğiniz içeriklerin tanıtımını diğer hesaplarınız üzerinden de paylaşıp daha çok insanın sizi merak etmesini sağlayabilirsiniz.

Youtube abone hilesine başvurmaya ihtiyacınız olmadığından emin olabilirsiniz. Youtube aslında abone kazanmak için en eğlenceli stratejilerin uygulanabileceği platformlardan biri. Sadece biraz sabır ve emeğe ihtiyacınız var…

[widget-134]

Yorum Yap