SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Marka Hukuku Eğitimi Neden Gerekli?

Sizin İçin Marka Hukuku Eğitimi Almak Ne İşe Yarar?

Bir marka sahibi olan ya da marka sahipleriyle çalışan kişileri yakından ilgilendirecek marka hukuku eğitimi neden gerekli? Eğer siz de marka hukuku eğitimi ne işe yarar diye sorgulayanlardansanız sizin için bu yazıda konuyu detaylandırmak istedik. 

Yepyeni bir markanın doğuşundan varlığını sürdürmesi ve bilinirliğini arttırması aşamasına kadar yasal sürecine hakim olmak isteyenler için marka hukuku eğitimi verilir. Markalarının hukuki anlamda gireceği tüm süreci yönetmek isteyen firma sahipleri, yöneticileri ve çalışanları marka hukuku eğitimi neden gerekli bilirler. Marka hukuku eğitimi ne işe yarar bilmeyen girişimciler ise bu konuda detayları bilmeliler. Marka hukuku eğitimi almalı mıyım diyen bir girişimciyseniz, hukuk öğrencisiyseniz veya pazarlama alanında çalışan biriyseniz yazımızı okumaya devam edebilir, marka hukuku kursu yararlarını öğrenebilirsiniz. 

Marka Hukuku Eğitimi Almak Neden Bu Kadar Önemli Görülüyor?

Marka hukuku eğitimi neden gerekli diye merak ediyorsanız ve konuyu biraz da küçümsüyorsanız, bu düşünceniz için aceleci davranmayın. Çünkü bir markayı en başından kurmak ve oluşturmak istiyorsanız, markalaşma sürecine hakim olmak için bile marka hukuku eğitimi almalısınız. Süreci bilmeden marka tanımlaması yapamaz, markanızın özelliklerini ortaya koyamaz ve güvence altına alamazsınız. Tüm bunları gerçekleştirebilmeniz için “marka hukuku eğitimi almalı mıyım” sorunuza “evet” yanıtını vermeliyiz.

Marka hukuku eğitimi almak sadece markanızı belirlemenize değil, tüm haklarını korumanıza da yarar sağlar. Yani markanızı nasıl tescil etmeniz gerektiğini öğrendiğiniz bu eğitimlerle tescil işlemlerini eksiksizce yerine getirebilir, isim hakkınızı korursunuz. Böylece markanızı taklit etmek isteyen diğer firmalara karşı markanızı güvence altına alabilirsiniz. Marka hukuku eğitimi neden gerekli diye düşündüğünüzde aklınıza rakipleri getirmeli, eksiksiz bilgi için eğitimleri tercih etmelisiniz.

Marka hukuku kursu almanın bir diğer faydasını da yasal süreçlerinizi kolayca yürütürken fark edebilirsiniz. Çünkü markanızın taklit edilip edilmediğini gözlemlemeli, olası taklitlerde suç duyurusunda bulunma sürecini yürütebilmeli ve takip edebilmelisiniz.

Marka hukuku eğitimi almak neden gerekli sorunuzun cevabını özetlersek;

 • Markanızı tanıyıp ortaya koymak istiyorsanız,

 • Marka olabilecek işaretleri bilerek markanızın farkında olmak istiyorsanız,

 • Marka hakkınızı korumak istiyorsanız ve yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız,

 • Marka tescilinin ne gibi faydaları olabileceğini merak ediyorsanız,

 • Taklitlerinizle mücadele etmek istiyorsanız,

 • Yasal olarak başlattığınız süreçleri nasıl yürütüp takip edeceğinizi merak ediyorsanız marka hukuku kursu almanız gerekiyor.

Marka hukuku eğitimi almak istiyorsanız ve “ben marka hukuku eğitimi almalı mıyım” diye merak ediyorsanız kimlerin marka hukuku eğitimi almaları gerektiğinden emin olmak isteyebilirsiniz. Maddeler halinde onu da listeleyelim:

 • Kendi markanız olsun istiyorsanız,

 • Zaten bir markanız varsa,

 • Dijital pazarda ve diğer pazarlarda yer bulduysanız ve satış yapıyorsanız,

 • Marka hukuku konusuna ilgi duyuyorsanız,

 • Hukuk fakültesi öğrencisiyseniz marka hukuku kursu sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Marka Hukuku Kursu Nasıl Bir Kurumdan Alınır?

Yukarıdaki bilgiler ışığında marka hukuku kursu katılımcısı olmaya karar verdiyseniz eğitiminizi alabileceğiniz ortamları bulmanızın zamanı gelmiş demektir. Fakat siz nereden marka hukuku eğitimi alacağınızı bilmiyorsanız veya kararsızsanız sizin için birkaç ipucu verebiliriz. 

Marka hukuku eğitimi almak istediğiniz kurumun öncelikle yasal olarak varlığını sürdüren bir kurum olmasına dikkat etmelisiniz. Sadece marka hukuku kursu değil, ne kursu alırsanız alın, MEB ruhsatlı bir kurum tercih edin. Çünkü MEB ruhsatı almış bir eğitim kurumu gerçektir ve yangın merdiveninden acil çıkış kapılarına, depreme dayanıklılık raporundan sınıf boyutlarına kadar her konuda standartlara uymak zorundadır. Tüm bunların dışında marka hukuku eğitimi almak için tercih edeceğiniz kurumun eğitmenlerinin de diplomalı, profesyonel ve deneyimli olmasına dikkat etmelisiniz.

Marka hukuku eğitimi neden gerekli diye sorduğunuzda ve gerekliliğine ikna olduğunuzda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da ders telafisi bulunan, öğrenme garantisi veren kurumları tercih etmektir. Bu kurumlar aldıkları ücretlerin karşılığını tam anlamıyla verirler. SEO Akademi olarak biz de verdiğimiz eğitimlerin tamamında öğrenme garantisi sunuyor, sosyal imkanlarla derslerimizi daha aktif bir noktaya taşıyoruz. Eğitimlerimiz hakkında bilgi alabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. 

[widget-147]

Yorum Yap