SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İşletmelerde Kullanılabilecek Sosyal Medya Araçları Nelerdir?

Sosyal Platformlardaki İşletme Hesaplarınızı Bu Sosyal Medya Araçları İle Destekleyin!

İşletmeler varlıklarını sürdürdükleri sosyal medya platformlarında bazı yardımcı araçları kullanabilirler. Bu yardımcı sosyal medya araçları farklı özelliklere sahip olabilir. Örneğin hesaplarınızın etkileşimlerini ölçmek, analiz çalışmaları yürütmek veya planlama yapmak için de sosyal medya yönetim araçlarını kullanabilirsiniz. 

Sosyal medya araçları işinizi kolaylaştırmaya ve rahat bir profil yönetim süreci geçirmenize olanak sağlar. Eğer işletmenizin sosyal medya platformlardaki varlığını temsil ederken doğru stratejilerle nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız, hangi sosyal medya araçları sizin için daha fazla işe yarar karar vermek istiyorsanız veya bilmediğiniz sosyal medya araçlarının özelliklerini öğrenmek istiyorsanız bu yazımızın sizin için bilgilendirici olacağından emin olabilirsiniz.

Sosyal Medya Araçları Kullanarak Profilinizi Yönetin! - Sosyal Medya Yönetim Araçları

Hesaplarınızı her gün birçok kişi ziyaret ediyor ve takip ediyor olabilir. Bu durum sosyal medyanın doğasında var. Bazı sosyal medya kullanıcıları profilinizde paylaştıklarınızla ilgilenirken bazıları oralı olmayabiliyor. İşletmeniz için önemli olan, olumlu dönüşümleri nasıl sağlamanız gerektiğidir. 

Olumlu dönüşümleri tespit edebilmek ya da nasıl yükseltmeniz gerektiğini öğrenebilmek için bazı sosyal medya ölçüm araçlarını kullanmanız gerekir. Sosyal medya yönetim araçları olarak da adlandırılan HootSuite, Audisense ve SocialPilot gibi araçlar sayesinde işletme profilinizin ihtiyaçlarını belirlemek adına ölçümler yapabilirsiniz ile kaliteli ölçümler yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Araçları İle Otomatik Paylaşım Yapılabilir mi? – Sosyal Medya Planlama Araçları

Elinizin altında bulunması gereken sosyal medya araçları, elbette sadece sosyal medya ölçüm araçları değil. En iyi sosyal medya araçları arasında yer alan ve otomatik paylaşım özelliği bulunan sosyal medya planlama araçları da en çok tercih edilen araçlardandır. Bu sayede işletmeler kolaylıkla paylaşımlarını zamanlayabilirler. Sosyal medya planlama araçları kullanmak, vaktinizin çoğunu sosyal medyada geçirmenizin önüne geçer ve işletmeniz açısından kolaylık sağlar.

Sosyal Medya Araçları ile Benzersiz Tasarımlar Yapmak Çok Kolay!

Sosyal medya hesabınızda paylaşmak için görseller hazırlamak ve tasarım yapmak istiyorsanız sosyal medya araçları kullanmak işinizi büyük ölçüde basitleştirecektir. Bu doğrultuda en iyi sosyal medya araçları üzerinden örnek verecek olursak; profesyonel ya da amatör birçok kişinin kullandığı Canva aracını söyleyebiliriz. Canva ile eşsiz tasarımlar oluşturabilirsiniz. Canva üzerinde bulunan, sosyal medya platformlarına özel tasarım şablonları, her kullanıcı için fazlasıyla işlevseldir. Üstelik ücretsiz versiyonla da tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Sadece ücretli planda daha fazla özellik karşınıza çıkacaktır. 

İşletme Profilleriniz İçin Sosyal Medya Araçları Fazlasıyla İşlevseldir!

Sosyal medya ölçüm araçları size hedef kitleleriniz konusunda çok fazla fikir verecektir. İşte bu yüzden en iyi sosyal medya araçları ile daha efektif bir profil oluşturabilirsiniz. Ayrıca yardımcı sosyal medya araçları sayesinde planlamanızı, otomatik paylaşımlarınızı, tasarımlarınızı da olması gerektiği şekilde yapabilirsiniz.

Profilinizin ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yürütmek için kullanabileceğiniz sosyal medya analiz araçları ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki ayrı plana sahip olabilirler. Siz sadece işinize yarayacak ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak planı kendiniz için belirlemelisiniz. Eğer ücretsiz plan sizin için yetersizse ücretli planları tercih ederek daha fonksiyonel bir kullanım sağlayabilirsiniz. Instagram, Facebook, LinkedIn ya da Pinterest… Hangi sosyal medya platformu için sosyal medya yönetim araçlarına ihtiyacınız varsa daha fazla vakit kaybetmeden çalışmalarınızı desteklemeye başlayabilirsiniz.

[widget-134]

Yorum Yap