SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Danışmanı İş İlanlarına Başvurabilmeniz İçin Hangi Niteliklere Sahip Olmanız Gerekir?

Sosyal Medya Danışmanı İş İlanına Başvurmadan Önce Mutlaka Okuyun! 

Mesleğinizden memnun olmayıp sosyal medya alanına yönelmek ve sosyal medya danışmanı olmak istiyorsanız ya da yeni mezunsanız ve alanınız sosyal medyaysa sosyal medya danışmanı iş ilanları arasından seçim yapmaya çalışıyor olabilirsiniz. Öncelikle sosyal medya danışmanı olmak için kendinizi gözlemlemeniz ve ihtiyaç duyuyorsanız eksikliklerinizi tamamlamanız gerekiyor.

İyi bir sosyal medya danışmanı mı olmak istiyorsunuz? Ya da sosyal medya danışmanı maaşları nasıl diye mi merak ediyorsunuz? O halde ilk olarak sosyal medya danışmanı iş ilanında belirtilen kriterlere ne kadar uygun olduğunuzu değerlendirelim.

Sosyal Medya Danışmanı Tam Zamanlı Çalışabiliyor Mu?

Sosyal medyanın sınır tanımayan dünyasında sosyal medya danışmanı olarak hizmet vermek istemeniz çok doğaldır. Kendi işinizin patronu olmaya daha yakın olabileceğiniz bu meslekte şirketlere tam zamanlı çalışmalarınızı da sunabilirsiniz. Sosyal medya danışmanı olmak istiyorsanız öncelikle bunun kararını vermelisiniz. Kendi çalışma alanınızı, zamanınızı ve müşterilerinizi kendiniz mi belirleyeceksiniz yoksa bir şirketin sosyal medya danışmanlığı iş ilanına başvurup tam zamanlı bir sosyal medya danışmanı mı olacaksınız?

Sosyal Medya Danışmanı Hangi Hizmetleri Verebilir?

Karşınıza gelen sosyal medya danışmanı iş ilanlarında birçok madde sıralanabilir. Yetkinliğinizin bulunması gereken işler dışında sizlerden ekstra beceriler de talep edilebilir. Siz de başvurunuzu gerçekleştirirken tüm bu bilgileri dikkate alır, kendinizi bir ön yazıyla ifade etmeye çalışırsınız. Peki, sosyal medya danışmanı iş ilanı sizden neler bekler? İşte, yanıtı:

  • Markaların ve şirketlerin sosyal medya tüm hesaplarının kurulumunu sağlamak

  • Markaların ya da şirketlerin sosyal medyadaki görünürlüklerini artırmak

  • Şirketin iletişim stratejilerine yönelik gönderiler paylaşılmasını sağlamak

  • Sektör özelinde hedef kitle analizleri gerçekleştirmek ve organik takipçileri artırmak

  • Sosyal medya faaliyetlerinin raporlanması ve değerlendirilmesi çalışmaları yapmak

  • En çok etkileşim alan gönderileri tespit etmek, nedenleri saptamak

  • Güçlü ve eksik yönleri belirleyerek gelecek çalışmaları yönetmek

  • Sosyal medya analiz araçları hakkında bilgi sahibi olmak.

Bu maddelerde verilen görev ve sorumluluklar dışında, firmalar so syal medya danışmanı iş ilanlarında farklı yetenekler de isteyebilir. Örneğin firmalar sizden iyi derecede İngilizce bilmenizi talep edebilirler. Bu durumda, sosyal medya danışmanı iş ilanını değerlendirirken bu istekleri karşılayıp karşılayamayacağınızı iyice düşünmeniz gerekebilir. İşverenlere ne kadar yetkinlik sunarsanız kazanacağınız sosyal medya danışmanı ücretlerinin de o kadar iyi olacağını unutmayın.

Sosyal Medya Danışmanı İş İlanı Aramak İçin Erken mi?

Sosyal medyayla ilgiliyseniz ancak bu ilginiz, profesyonel çalışma konusunda yetersiz kalıyorsa yapmanız gereken kendinizi daha iyi bir şekilde geliştirmektir. Sosyal medya danışmanlığı eğitimi alarak iyi bir noktaya gelmeniz mümkün. Meslek edinme eğitimleri sayesinde sertifika sahibi olabilir, özgeçmişinizde fark yaratabilirsiniz. 

Sosyal medya danışmanı iş ilanlarına başvurabilmek ve aranan uzmanlardan biri de siz olmak istiyorsanız yapmanız gereken sosyal medya eğitimleri alarak kendinizi geliştirmek. Bu aşamadan sonra kendi danışmanlık hizmetinizi sunmaya başlayabilirsiniz. Üstelik ister tam zamanlı isterseniz de serbest zamanlı olarak işinizi kurgulayabilirsiniz. 

[widget-134]

Yorum Yap