SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Araştıranlar Bu Yazı Sizin İçin!

Sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatları çoğu zaman ders içeriğinden, kurumun kalitesinden, eğitimin seviyesinden ve eğitmenlerin bilgi birikiminden daha çok sorgulanıyor. İnternette de bir sosyal medya uzmanı olmak için hangi becerileri edinmem gerekir diye düşünmeden direkt olarak sosyal medya uzmanlığı kursu ücretleri araştırılıyor.

Elbette, sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatları çok önemli. Bu eğitim için ayırdığınız/ayıracağınız bir bütçe olabilir, fazlası sizi zorlayabilir. Fakat geleceğinizi etkileyecek bir eğitimde ilk kriterinizin ücret olması çok yanlış. Sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatlarının ucuz olduğu bir eğitime katıldınız ve hiçbir şey öğrenemediniz diyelim. Şimdi hem geçirdiğiniz vakit hem de o parayı harcamış oldunuz. İkinci bir kursa ayıracak vaktiniz ve paranız yoksa başlangıçta doğru karar vermediğiniz için elinizdeki fırsatı da kaçırdınız. Peki, gerçekten buna değer mi? Şimdi gelin, sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatlarından çok daha önemli olan kriterlere değinelim.

Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu Ücretleri Neye Göre Değişir?

İyi bir sosyal medya uzmanlığı eğitimini, fiyatından anlayamazsınız. Sosyal medya uzmanlığı kursu ne kadar kapsamlı işleniyor, ne derece uzman eğitmenler eşliğinde veriliyorsa o kadar başarılı demektir. Yani sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatlarında; eğitmenlerin deneyimi, kursun kalitesi, konumu, derslerin içeriği, online/yüz yüze olması, grup ve bireysel ders tercihleri etkili oluyor. 

Eğer sosyal medya uzmanlığı kursu ücretsiz olsun istiyorsanız alacağınız eğitimin sizi pratik olarak yetiştirmesini bekleyemezsiniz. O eğitim, size yalnızca özgeçmişinize ekleyebileceğiniz ve aslında hiçbir işinize yaramayan bir belge sunabilir. Gerçekten bir hedefiniz, bir gelecek planınız varsa ve siz sosyal medya alanında kariyer yapmayı istiyorsanız sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatlarının çok düşük veya ücretsiz olmasını beklememenizi öneririz.

Sosyal medya uzmanlığı eğitimi, teorik olarak öğrenebileceğiniz bir eğitim değildir. Sosyal medya uzmanının sahip olduğu yetkinliklere sahip olmak istiyorsanız uygulamalı eğitim almanız, eğitmeninizle birebir çalışmanız, eksik kaldığını düşündüğünüz durumları tekrarlamanız gerekir. Dolayısıyla aynı anda onlarca kişiye eğitim verilen, öğrencilerin anlayamadığı veya tekrar edilmesi gereken yerlerin (sınıfın ortak işleyişini bozmamak adına) üstünden geçilmeyen sosyal medya uzmanlığı kursu ücretlerinin düşük olması çok normaldir. Sosyal medya uzmanlığı eğitimi online olarak sunuluyorsa da dersler tekdüze işleneceği ve etkileşim olmayacağı için yine oldukça uygun fiyatlarla karşılaşılabilir. Eğer bu anlamda beklentiniz düşükse ve yalnızca vakit geçirmek istiyorsanız 1000-2000 TL aralığındaki sosyal medya uzmanlığı ve dijital pazarlama kursu fiyatlarından faydalanabilirsiniz.

İyi Bir Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmanız Gerekir?

Benim fazladan ne vaktim ne de param var diyor, kapsamlı bir eğitim almak istiyorsanız eğitmeninizin yeterli seviyede bilgi ve beceriye sahip olduğu, derslerin uygulamalı ve detaylı olarak işlendiği, sınıfların ya az kişili ya da birebir eğitime uygun şekilde düzenlendiği, dijital pazarlama alanında farklı eğitimlerin de sunulduğu kaliteli bir kurs için 5000-8000 TL aralığında bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Elbette bu belirttiğim sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatlarını etkileyen konum ve kurumun prestiji gibi kriterler de var. 

Ücretsiz Sosyal Medya Pazarlama Kurslarını Listenizden Çıkarın!

İşinizin ya da okulunuzun arasında, kısıtlı imkanlarla kendinize zaman yaratmaya çalışıyor olabilirsiniz. Hafta sonu dinlenmek yerine özgeçmişinize bir beceri daha katmak için kursa gidiyorsanız yanlış bir eğitim seçmemek için en baştan detaylı bir şekilde düşünmenizi öneririz. Sosyal medya ve dijital pazarlama kursu fiyatlarının ucuz olduğu ve kalitesiz bir eğitim sunulan kurumları tercih etmektense öğrencilerini memnun eden, mezunlarının hayata atıldığı saygın kurumları bulmanız, çok daha doğru bir adım olur.

Sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatlarını çok bulanlar için de yazımızın son kısmında şunu söylemek isteriz. Şimdi ayıracağınız bir miktar para ve biraz da zaman, size farklı bir mesleğin kapılarını aralayacak. Pek çok genç gibi uzunca süreler iş aramak zorunda bırakmadan farklı sektörlerde size iş imkanları yaratacak. Dolayısıyla sosyal medya kursu ücretlerini düşünürken tüm bu faktörleri de birlikte değerlendirin…

[widget-134]

Yorum Yap