SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Kursu Fiyatları - 150 TL'den Başlayan Fiyatlar

Sosyal Medya Eğitimi Fiyatları Ne Olmalı? Sosyal Medya Kursu Ücretleri Kaç TL’den Başlar?

Günümüzde herkesin elinde akıllı telefonlarının bulunması, internet ortamlarına erişimlerin kolayca sağlanması yepyeni bir sektörü gündeme getirdi. Sosyal medya sektörü, dijital pazarlamadan kişisel hesapların yönetimine kadar birçok konuda kişilere hizmet ediyor. İşte bu yüzden, sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatları da merak ediliyor. 

Ücretsiz sosyal medya uzmanlığı eğitimi almak isteyenler, düşük bütçelerine uygun kurs arayanlar, sosyal medya kursu fiyatları 150 TL’den başlasın diye düşünenler için sosyal medya kursu ücret aralığı hakkında bilgi vermek adına bu yazıyı hazırlamak ve akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak istedik.

Birçok kişi tarafından merak konusu olan 150 TL’ye sosyal medya kursu olmayacağını belirterek fiyatlar hakkında konuşmaya başlayalım. Dijital pazarlamanın tüm dinamiklerine hakim olmak, sosyal medya paylaşımlarınızla takipçi arttırmak, en doğru stratejileri belirlemeyi öğrenmek için 150 TL – 250 TL fiyatlarla sosyal medya eğitimi alamazsınız. Başarıyı yakalamak istiyorsanız sosyal medya uzmanlığı kurs fiyatları en az 1200- 2500 TL aralığında olmalıdır. 

Sosyal medya alanında eğitim veren birçok kurum ve bu kurumların belirlediği farklı fiyat aralıkları bulunuyor. Bu durumun sizi endişelendiriyor olması çok normal. Peki bu fiyatlar neye göre belirleniyor, sosyal medya dersi fiyatları kurumdan kuruma nasıl değişebilir? İşte tüm bu soruların cevabını net bir şekilde verelim!

150 TL – 250 TL Arası Sosyal Medya Kursları – Neler Beklememelisiniz?

Eğitim sektörü dahilinde hizmet veren birçok farklı sosyal medya kursu, fiyat aralıklarını oldukça geniş bir skalaya göre belirleyebiliyor. Örneğin bazı sosyal medya kursu fiyatları 150 TL gibi cüzi fiyatlar olabiliyor. Bütçesi düşük olan, yüksek fiyatları sosyal medya kursu için veremeyecek olan kişiler genellikle bu fiyatı veren kurumları tercih edebiliyor. Ancak şunu belirtmeliyiz ki; 150 TL – 250 TL gibi düşük fiyatlara eğitim verebilen kurumların verdikleri sosyal medya bilgileri de oldukça sınırlı. 

Temel düzeyde bile yeterli eğitim veremeyen bu kurumların MEB ruhsatlarının bulunmadığını, merdiven altı diye tabir edilen ve yasal olmayan yerlerde eğitim verdiklerini, MEB standartlarının hiçbirini karşılayamadığını bilmelisiniz. Sosyal medya uzmanlığı eğitiminizi böyle bir kurumdan aldığınızda, bu eğitimin size hiçbir katkısı olmayacaktır. Ayrıca ruhsatsız yani yasal olmayan yerlerden eğitim almanın da suç olduğunu bilmelisiniz.

Aylık ya da kur başına 150 TL ve civarı sosyal medya eğitimi ücretleri belirleyen kurumların eğitim kalitelerinin de oldukça düşük ve özensiz olduğunu söylememiz gerekiyor. Yeni mezun ya da yeterli bilgi birikimine sahip olmayan eğitmenler tarafından verilen sosyal medya eğitimleri gelişmenizi engeller. Sınıfların yeterliliği ve hijyeni konusunda da sınıfta kalan bu kurumlar ucuz olmalarının yanında size fazla bir katkı sağlamayarak ayırdığınız cüzi bütçeyi de elinizden boş yere alabilir. 

300 TL – 750 TL Aralığındaki Sosyal Medya Kursları – İyi Mi Kötü Mü?

Sosyal medya uzmanlığı kurs fiyatları hakkında merak ettiklerinizi öğrenmeye çalışırken karşınıza çıkabilecek bir üst sosyal medya eğitimi fiyat aralığı da 300 TL ve 750 TL arasıdır. 200 TL’nin altındaki kurslara göre bakarsak bu fiyat aralığındaki sosyal medya kurslarının eğitim içerikleri bir miktar daha gelişmiş olabilir, eğitmenler biraz daha deneyimli olabilir. Tüm bunlara rağmen kalite hala yeterli gelmeyecektir. 

Bu kurumlar, düşük sosyal medya dersleri fiyatları ile öğrenci çekmeye çalışıyor olabilirler. Muhtemelen eğitim sektöründe yeni olan bu tür kurumlar MEB standartlarının tamamını gerektirdiği gibi karşılayamaz.  Sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatları arasında uygun olmasına rağmen kalite açısından düşük olan bu kurumları tercih etmemeniz daha doğru olacaktır. 

Sosyal imkanları yetersiz, sınıfları ve materyalleri uygun olmayan, dijital imkanları düşük, sektörde yeni olan kurumlar genellikle bu fiyat aralığında olabilir. Eğer çok düşük bir bütçeyle sosyal medya eğitimi almayı düşünüyorsanız bu kurumları tercih edebilirsiniz, fakat alacağınız eğitimden çok fazla bir etki beklememeniz gerekiyor. Bunun yerine acele etmeden bütçenizi geliştirmeniz çok daha iyi bir seçenek olacaktır. 

1200 TL – 2500 TL Sosyal Medya Eğitimi Ücreti Talep Eden Kurumlar – Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu İçin Fazla Mı?

Sosyal medya alanının geniş imkanlarını keşfetmek, gelir elde etmek ve kendinizi iyi yerlere taşımak istiyorsanız, sosyal medya kursu fiyatları ve belirlenen geniş fiyat aralıkları kara kara düşünmenize neden oluyorsa, iyi bir sosyal medya uzmanlığı kursunun sahip olması gereken içerikleri iyi bilmelisiniz. Tamamen kaliteli, birçok fırsatı aynı anda sunan, geleceğinizi şekillendirmenize destek olacak olan sosyal medya eğitimleri için 1200 TL – 2500 TL fiyat aralığında, kaliteli eğitim programı geliştirebilen bir kurum bulabilme şansınız çok yüksek!

Eğitim sektöründe senelerdir adını duyurmuş sosyal medya kurslarının genellikle bu fiyatlarda eğitimi verdiğini, dolu ve katkı sağlayıcı bir eğitim program içeriği geliştirdiklerini, MEB ruhsatlı olduklarını, eğitmen kadrolarının alanında uzman kişilerden oluştuğunu, sosyal medya uzmanlığı eğitimlerinde gelişmiş teknolojilerden yararlandıklarını bilmelisiniz.

Sosyal medya dersi fiyatları belirlenirken sadece eğitim içeriklerinin değil, öğrencilerin bulunduğu eğitim atmosferinin de önemli olduğunu düşünmeli, aldığınız eğitimlerin yanında sosyalleşme ve iyi vakit geçirme sürecinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Neden sosyal medya eğitimi ücretsiz veya düşük fiyatlarda olamaz, anladığınıza göre 1200 TL – 2500 TL arası sosyal medya eğitimi ücretleri öderken, kurumun yukarıda saydığımız özelliklerinin olup olmadığına da dikkat edin. Aldıkları ücret 2500 TL civarıyken, eğitim içerikleri yetersiz ve sosyal imkanları kısıtlı kurumlarla karşılaşırsanız kaydınızı yaptırmamalısınız.

Bireysel Sosyal Medya Kursu Fiyatları – Mesleki ya da Kişisel Hedeflerinizi Yakalayın!

Sosyal medyayı en etkili şekliyle kullanmak, profesyonel anlamda başarılara ulaşmak istiyorsanız sosyal medya uzmanlığı eğitimlerinden yararlanmalısınız. Çok fazla bilgiyi anlaşılabilir ve net ifadelerle öğrenmek için en iyi sosyal medya kursunu bulmak istemeniz çok normaldir. İşte bu sebeple kaliteyi bütçenize uygun fiyatlarla talep ediyor olabilirsiniz. Bireysel sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatları hakkında detayları istiyorsanız biraz da bu konudan bahsedelim.

Sosyal medya eğitimi fiyatları, aslında yukarıda verdiğimiz bilgilerin tümü göz önünde bulundurularak belirleniyor. Kimi yetersiz kurslar, sosyal medya uzmanı olmak isteyen kişilerden 150 TL’den başlayan düşük fiyatlar talep ediyor. Fakat alacağınız eğitimin içeriğine bağlı olarak değişen fiyatların ortalama 1200 TL civarından başlayarak 2500 TL – 3000 TL gibi fiyatlara yükselebildiğini unutmamalısınız. 

Sosyal medya alanında bazı noktaları biliyorsanız veya tamamen sıfırdan başlıyorsanız, size özel geliştirilen sosyal medya uzmanlığı programlarından yararlanabilir, fiyat aralığının da bu içeriğe göre belirlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu yüzden kesin bir fiyat vermek çok da doğru değildir, bütçenizi oluşturabilmek için fiyat aralığını bilmeniz yeterli. 

Kurumsal Sosyal Medya Kursu Fiyatları – Markanızın Sosyal Medya Hesaplarını Doğru Stratejilerle Yönetin!

Sosyal medya o kadar büyük bir sektör haline geldi ki, büyük ve küçük işletmelerin bile yer alması gereken bir platform oldu. Bu sebeple sosyal medyanın tüm dinamiklerine hakim olmak fazlasıyla önemli bir konu. Firma sahibiyseniz, yöneticiyseniz veya çalışansanız markanızın sosyal medyada aktif ve güvenilir bir imajının olmasına dikkat etmelisiniz. Hal böyle olunca sosyal medya uzmanlığı kursu fiyatları hakkında bilgi isteyebilir, fiyatların neye göre belirlendiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Kurumsal olarak sosyal medya eğitimi ücretleri firmaların talep ettiği eğitim içeriklerine, kurs saatlerine, beklentilere göre belirlenir. Ayrıca çalışanlarınız için talepte bulunduğunuz bu kursların fiyatları kalitelerine, MEB standartlarına, sosyal alan yeterliliğine, sınıfların uygun ve donanımlı olmalarına göre de değişir. İhtiyaçlarınızın tamamını karşılayabilecek bir kurumsal sosyal medya eğitimi arıyorsanız 1200 TL – 2500 TL arası bir fiyat ideal olabilir. 

Etkili ve Doğru Sosyal Medya Kursunu Seçmek İçin Kayıt Olmadan Önce Kurumları Görün!

Sosyal medya uzmanlığı kurs fiyatları, eğitim kalitesi yönünden belirleyici oluyor. İyi bir sosyal medya eğitimi almayı düşünen kişi ve kurumlar süreci iyi takip edemediklerinde ve araştırmalarını dikkatli yapmadıklarında yanlış kurs tercihi yapabilirler ve mutsuz olabilirler. Bunun önüne geçmek için öncelikle hangi fiyat aralıklarında sosyal medya kurslarının yeterli düzeyde eğitim verebileceklerini bilmelisiniz. Ardından, doğru içerik ve imkanların bulunup bulunmadığını teyit etmelisiniz. Sosyal medya kurslarının bulundukları şehirlere, MEB standartlarını karşılama durumlarına, eğitmenlerinin eğitim ve deneyimlerine göre fiyat değişikliği gösterdiklerinizi aklınızda bulundurun.

En uygun eğitim programını belirleyen, size çok fazla bilgi kazandırabilecek olduğuna inandığınız, fiziki ve sosyal alanlarıyla mutlu hissettireceğine emin olduğunuz sosyal medya eğitimi fiyatları sizi tatmin edecektir. Eğer sizden 2500 TL ya da çok daha yüksek ücretler talep ettiği halde birçok sosyal imkanı es geçen; güvenlik, sınıfların temizliği, eğitim araçlarının yeterliliği gibi konulara dikkat etmeyen kurumlarla karşılaşırsanız asla tercih etmeyin. 

Doğru kurumu seçtiğinizden emin olduğunuzda, tüm şartların karşılandığını düşündüğünüzde ise öncelikle deneme sosyal medya derslerine katılmalı, eğitmenlerle tanışmalı, eğitimlerin kalitesinden emin olmalısınız. Unutmayın, vereceğiniz sosyal medya kursu ücretleri sizi tatmin edebilmeli, kurs sonunda asla pişman olmamalısınız!

Seçtiğiniz kurumun doğru kurs ortamı olduğundan eminseniz, 2500 TL ve üzeri fiyatları verebilmenize değer bir kurum olduğunu düşünüyorsanız sektörde uzun yıllar hizmet verdiğinden, mezunlarının tamamının eğitimden memnun kaldığından, eğitmenlerinin deneyimli uzmanlar olduğundan, sınıfların yeterli ve öğrencilerle iletişimin güçlü olduğundan emin olduğunuz anlamına gelir. Böyle bir kuruma kayıt yaptırmadan önce deneme SEO derslerine de katılmalı, ardından kaydınızı tamamlamalısınız. Doğru SEO kursunu bulduğunuzda verdiğiniz ücretin karşılığını fazlasıyla alacaksınız!

[widget-131]

Yorum Yap