SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Etkileyici Instagram Hikayeleri Nasıl Oluşturulur?

Yaratıcı Instagram Storyleri Hazırlamanın Püf Noktalarını Öğrenin!

Sosyal medyanın en cazip yanlarından biri, eğlenceyi içerisinde barındırmasıdır. Hesabınız bir ürün ya da hizmet pazarlama üzerine de açılmış olabilir kişisel bir profil de… Ne türde olursa olsun, Instagram eğlenceli paylaşımlar yapabileceğiniz güzel bir ortam yaratır.

Dikkat çekici Instagram hikayeleri (story) yaratma süreci oldukça keyiflidir. Çünkü çoğu kullanıcı post paylaşımlarını daha zahmetli bulur, anlık olarak story paylaşmayı daha kolay görür. Eğer siz de böyle olduğunu düşünüyorsanız etkileyici Instagram hikayeleri için püf noktaları yazımızdan öğrenebilirsiniz. Unutmayın, rastgele paylaşımlar yapmanız, herkese keyif vermeyebilir; sizin için en önemlisi, bir bilgi dahilinde ilgi çekici storyler oluşturmaktır. 

Dikkat Çekici Instagram Hikayeleri Oluşturmak İçin…

Instagram kullanıcılarının sizin storylerinizden etkilenmelerini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli konu ölçülere sadık kalmaktır. Ekrandan taşmayacak, görsel algıyı ve düzeni bozmayacak yaratıcı Instagram storyleri için ölçüleri bilmelisiniz.

Havalı Instagram hikayeleri tasarlarken 1080 x 1920 px ölçülerinden faydalanmalısınız. Bu ölçü 9:16 oranına denk gelir. Ayrıca hikayeler için yükleyeceğiniz videolar ve görseller 4 GB dosya boyutunu geçmemelidir. Ölçülere dikkat ettiğinizde etkileyici Instagram hikayeleri oluşturabilirsiniz. 

Etkileyici Instagram Hikayelerini Planlayın!

Etkileyici Instagram hikayelerinde ölçülerin önemini artık biliyorsunuz. Sıra geldi yaratıcı Instagram story çalışmaları yapmaya… Bunun için öncelikle bir hikaye planı oluşturmanız sizin açınızdan kolay olacaktır. Ne paylaşacağınızı bilirseniz tasarım sürecinde de hızlı davranabilir, aklınızdakileri çalışmanıza aktarabilirsiniz. Yani öncelikle yaratıcı fikirlerinizi düşünmeye ve planlamaya başlayın. Çünkü etkileyici ve ilgi çekici story Instagram storyleri bu şekilde üretiliyor. Önceden düşünmeden etkili bir çalışma yürütmeniz zorlayıcı olacaktır. 

Etkileyici Instagram Hikayeleri Tasarlarken Bazı Filtreler Kullanın!

Havalı Instagram hikayeleri oluşturmak istiyorsanız gönderilerinizi görsel anlamda iyileştirmek için filtre kullanımını önemsemelisiniz. Çünkü filtreler, görselleri ve videoları daha cazip bir hale getirir. Şimdi şöyle bir gözünüzün önüne getirin, her gün karşınıza çıkan ilgi çekici storylerin hepsinde filtre yok mu? O halde siz de etkileyici Instagram hikayeleri oluşturmak için filtreleri kullanıp etkileşiminizi artırabilirsiniz. Dikkat çekici storyler oluştururken elbette etiketler ve anketler de unutulmamalı! Çünkü basit anketler bile kullanıcıların keyfin yerine getirmek açısından önemlidir. 

Etkileyici Instagram Hikayeleri İçin Tasarım Programlarından Yararlanın!

Yaratıcı Instagram story çalışmaları için bazı yardımcı programlar kullanarak harika ve göz alıcı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Tasarımlarınız için önceden düşündüğünüz ve planladığınız fikirleri, çeşitli programlarla dijitale dökmeniz mümkün. Havalı Instagram hikayeleri için tek yapmanız gereken Canva, Story Maker, PicsArt, Vimage gibi programlardan yararlanmak ve dikkat çekici Instagram hikayelerinizin aldığı ilgiyi gözlemlemek…

Siz de Etkileyici Instagram Hikayeleri Oluşturabilirsiniz!

Fark yaratan ve dikkat çekici Instagram hikayeleri oluşturarak takipçilerinizin ilgisini çekmek istiyorsanız ve kendinizi bu konuda geliştirmeyi kafanıza koyduysanız sizin için verdiğimiz bilgilerden yararlanarak çalışmalarınızı ortaya koyabilirsiniz. Merak etmeyin, ilgi çekici storyler oluşturmak çok da zor değil, birkaç küçük detay ve biraz tasarım yeteneğiyle bunu başarmanız mümkün. 

Eğer yaratıcı Instagram storyleri oluşturma noktasında desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız ya da kurumsal hesabınız için daha güçlü bir strateji oluşturmayı planlıyorsanız dilediğiniz zaman ekibimize ulaşabilirsiniz. 

[widget-134]

Yorum Yap